Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı adres çubuğunda site isimlerini silme

645 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda internet tarayıcısına girdiğiniz site isimleri nasıl silinir? Geçmişte girilen site adreslerini temizleme konusunda siz takipçilere bilgilendirmeler yapacağız.

Bir şey araştırmak için girdiğiniz veya sürekli aynı girdiğiniz site adresleri tarayıcının adres çubuğunda size hatırlatmak amaçlı olarak karşınıza çıkacaktır.

Örnek tarayıcıda H harfiyle başlayan bir siteye girmek için basıldığında karşınıza H harfi ile ilgili tüm geçmişte girdiğiniz sitelerin listesi gelecektir.

Bunlar arasında istenmeyen sayfalar mutlaka olacaktır, sizde bu geçmiş sitelerdeki istenmeyenleri arasından çıkabilirsiniz. Acaba bu adres çubuğunda siteleri nasıl silebilirsiniz?

ADRES ÇUBUĞUNDAKİ SİTE İSİMLERİNİ TEMİZLEME

Adres çubuğuna girilen Mozilla, Chrome, Yandex, Safari ve diğer tarayıcılarda geçmişi sil den kolaylıkla silebilirsiniz. Fakat burada tüm siteleriniz kaybolacaktır.

İstemediğiniz bir web sitesinin ismini kaldırmak için yapılacak adımları aşağıda vereceğimiz örneklerle kaldırabilirsiniz.

Yukarıda örnekte olduğu gibi ad araması yazdığımda kendime ait siteler gelecektir. Bunlardan arada, sonda veya ilk başta çıkan herhangi bir siteyi silmek için fare ile silinecek sitenin üzerine geliyoruz ve SHİFT + DELETE tuşlarına birlikte bastığımız da o siteleri siliyoruz.

Bunun dışında CTRL + H tuşlarına basarak geçmiş tarihte girdiğiniz siteleri görebilir ve bu geçmiş tarihteki siteleri silebilirsiniz. Bunun dışında “chrome://history/ tarayıcıya bu link yapıştırmak suretiyle kolaylıkla gidebilirsiniz.

Tarayıcı geçmişi silmek için Ccleaner Programı kullanabilirsiniz. Oldukça popüler olan bu programda tüm geçmiş siteleri, çerezleri, regedit kayıt defter girdilerini silebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Sonsuzluk işareti klavyede yapma

Bu konumuzda internet browser adres çubuğunda siteleri temizleme konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın