Sponsorlu Bağlantılar

Programsız arka plan resimleri kaldırma

791 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda programsız arka plan resimlerini kaldırma konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Daha önce bu işlemi sizlere photoshop da şeffaf resim yapma konusunda anlatmaya çalışmıştık. Bu yazımızda ise online olarak programa ihtiyaç duymadan programsız şeffaf resim yapma konusunda sizlere bu konumuzda deneyimlerimizi aktaracağız.

Sizde resimlerle aşina iseniz, resimlerle uğraşıyorsanız ve ücretsiz online araçlardan faydalanmayı düşünebilirsiniz bunun için bizimde sıklıkla başvurduğumuz bu araçlardan bir tanesi olan ve arka plandaki resimleri kaldırmak, temizlemek için kullandığımız “https://www.remove.bg/ adresi üzerinden online olarak faydalanabilirsiniz.

RESİMDE ARKA PLANI KALDIRMA

Bir resmin arkasında bulunan nesneleri, diğer ağaçlar, manzara kısa resimleri kaldırarak sadece ön plandaki resmi ortaya çıkarmak için kullanabileceğimiz bir araç olarak bu siteden faydalanabilirsiniz. Burada çalışma mantığı oldukça basittir.

Sürükle bırak yöntemi veya “select a photo” kısmından arka planını silmek istediğimiz resmi yükleyerek arka planı temizlenmiş bir resim çıkarabiliyorsunuz.

Yukarıda olduğu gibi arka plan manzarasında yüksek binaların olduğu örümcek adam görseli ön planda tutulmaktadır. Bu resmi siteye yüklediğimizde ve tekrar indirdiğimiz de arka planı şeffaf bir şekilde temizlenerek geriye indirebiliriz.

Bunun bir örneğini yukarıda resimde görebilirsiniz. Arkadaki resimleri temizleyerek indirebileceğiniz bu resmi artık sitenize veya farklı çalışmalarda kullanabileceğiniz formata dönüştürülmektedir.

Yukarıda konumuzda arka plan resmini kaldırma konusunda sizlere bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalışacağız. 

Bunu daha önce paint uygulaması içinde sizlere anlatmıştık, arka planda bulunan resimler nasıl silinir, nasıl kaldırılır, nasıl temizlenir konusunda sizlere bilgiler aktarmaya çalışmıştık.

PHOTOSHOP İLE ŞEFFAF RESİM YAPMA

Yukarıda konumuzun dışında photoshop ile resimler nasıl şeffaflaştırılır konusunda video anlatım ile sizde kendiniz yapabilirsiniz.

Bu yazımızda resimlerde arka font’daki resimleri kaldırma konusunda sizlerde destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın