Sponsorlu Bağlantılar

Android uyku modunda wifi açık kalmasını sağlama

1.512 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android telefonlarda uyku moduna aldığınızda wifi’nin açık kalmasını sağlayan ayarların nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.

Telefonda pil tasarrufu nedeniyle, rahatsız edilmeme amaçlı olarak telefonu herhangi bir nedenle uyku moduna alabilirsiniz. Bu uyku moduna aldığınızda wifinin uyku moduna geçirdiğiniz esnasında kablosuz ağ yani wifi bağlantısını da kesebilir.

Bu nedenle uyku modunda iken wifinin açık olarak kullanılmasını sağlamak için aşağıda vereceğimiz adımlarla nasıl açık kalınır bunu sizlere bu yazımızda anlatacağız.

ANDROİD TELEFONLARDA UYKU MODUNDA WİFİ’Yİ AÇIK BIRAKMA

Genel olarak telefonlarda uyku modunda iken internet bağlantısı da kapatılmaktadır. Biz bunu manuel olarak değiştirebiliriz.

  • Menü
  • Ayarlar
  • Wifi
  • Gelişmiş ayarlar
  • Uyku modunda Wİ-Fİ etkin kılınsın

Bu menü kısmında size bir ayarların olduğu pencere açılacaktır. Bu ayarlarda “her zaman” olarak ayarladığınızda artık telefon uyku modunda internet bağlantısı kopmayacak böylece telefonu uyku modunda da kullanmaya başlayacaksınız.

Android telefonu uyku modunda wi-fi’yi etkinleştirme konusunda bu şekilde halledebilirsiniz. Bu konu bazı kullanıcılar tarafından da sorun olarak bildirilmektedir.

Uyku modundayken internet bağlantısı kopuyor hatası, sorunu olarak karşınıza sıklıkla çıkmaktadır. Bu aslında ayarların tasarruf nedeniyle varsayılan olarak gelmesiyle oluşmaktadır. Bu ayarları aktif ettiniz, açtığınızda bundan sonra artık telefonunuz uyku modunda bile internete bağlanacak, kullanacaktır.

Bu konumuzda Android uyku modunda wi-fi bağlantısını kullanma konusunda sizlere bilgiler verdik. Konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan diğer konularda soru-cevap hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz e-posta abonesi olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın