Mobil

Tango Keşfedin & Discover Ayarları Nasıl Yapılır ?

Tango Keşfedin & Discover Ayarları Nasıl Yapılır ?

Tango ilk çıktığı sıralarsa sadece sesli , görüntülü ve anlık mesajlaşma olarak kullanılırdı daha sonra kendini geliştirerek bir çok yeni özelliği beraberinde getirdi.  Bu yeni özellik ile birlikte yakın arkadaşlarınız yani telefon rehberindeki kayıtlı kişiler tango yüklemiş ise bunları takip edebilir , mesajlaşa biliyorsunuz.

Ayrıca Keşfedin yani Discover özelliği ile birlikte çevrenizdeki ortak arkadaşlarınızı veya uzaklardaki tango üyelerini bulabilirsiniz. Buraya kadar normal bir şey yok gibi geliyor fakat bir o kadarda kötü niyetli kullanıcılar bu iyi bir özelliği art niyet olarak kullanabiliyorlar.

Genelde Yetişkinler için , açık saçık resimler  gibi fotoğraflar ile birlikte iyi niyet dışına çıkılmıştır. Böyle olunca bu uygulamayı kullanan çocuklarımız için büyük tehlikeler arz etmektedir.

Bu uygulamada keşfedin özelliğini kullanıyor iseniz filtreleme yapılabilir mi ? maalesef böyle bir filtreleme yani ebeveyn kontrol bulunmuyor. Buda bu uygulama için kötü tarafı diyebiliriz. Evde eşiniz , çoluk çocuk yanında bu uygulamadan rahatsız oluyorsanız bazı ayarları yaparak kapatabilirsiniz diye düşünüyorum. Direk olarak tür arkadaş aramaları kapatamazsınız ama seçenekler ile bunu yapma şansı var .

Tango > Keşfedin Özelliğini açıyoruz ve karşımıza ortak arkadaşınız veya sıradan km olarak  bir kullanıcı gelmektedir.

tango keşfedin-1

 

Yukarıda sağ üst köşede ( iphone göre ) … üç nokta olan ayarlar kısmına dokunuyoruz ve size diğer ayarlar paneli gelecektir.

tango discover ayarları

Burada karşınıza gelen ayarlar kısmında keşfedin kısmında görülmesini veya görülmesini istemediğiniz kullanıcılar için bir ayar bölümü yapılmış burada Keşfedin bölümünde Herkes , Kadınlar , Erkekler olarak üç seçenek vardır. Herkes olarak işaretli ise Erkekler olarak işaretlerseniz size sadece erkekler gösterilecektir , böylece açık bayan resimlerini görmeyeceksiniz . Ama o kadar sağlam bir çözüm yolu değil bu seferde karşınıza farklı resimler çıkacağını da unutmayın.

Bu kısımdan Dünya Genelindeki kişileri bul  düğmesini açarsanız size global olarak dünyadaki farklı kullanıcıları da gösterecektir. Gizlilik Ayarları üzerine bir kere dokunduğunuzda ise size farklı bir ayarlar paneli gelecektir.

tango gizlilik ayarı

Burada neler yapılabilir , Tango’da paylaştığınız gönderileri kimlerin görebileceğini ayarlayabiliyorsunuz. Sohbet İsteklerini Al seçili ise kapatarak sizi rahatsız ediyorlar ise kapatabilirsiniz.

Eğer sizde isim soyisim , telefon numaraları ile aramalarda görünmeyi istemiyorsanız buradan kapatabilirsiniz. Profilimi Keşfet’te Göster açıksa diğer kullanıcılarda sizleri görebilir Diğer arama ayarlarını buradan yöneterek Tango’da bazı ayarları üstlenmiş olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

Tango aile filtresi , tango sansür , filtreleme , ebeveyn kontrolü , tango gizlilik ayarları , tango profil ayarı , keşfet ayarları , dünya aramaları , tango gizlilik ayarları nasıl yapılır , Android , Samsung

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL