Sponsorlu Bağlantılar

takınan batarya mı yoksa gömülü ( dahili batarya ) mı?

913 views
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar bu konumuzda elektronik cihazlarda kullanılan bataryalarda üzerinde gömülü batarya mı? yoksa tak çıkar bataryalar mı iyidir? hangisi ‘ni tavsiye edersiniz hangisi kullanılmalıdır? bununla ilgili olarak sizlerden gelen soruları çözmeye çalışacağız.

gömülü batarya genelde laptop dizüstü bilgisayarda kullanılmaktadır, buna örnek verecek olursak asus x550ln ve buna benzer örnekleme yapabiliriz. Dizüstü pc‘lerde gömülü batarya sağlıklı mıdır? yoksa takılan batarya mı iyidir? hangisini satın almalıyım?

batarya ömrünü uzatmak için genelde bataryayı %65 ile %70 şarj tutup bilgisayarı direk elektrik şarjı ile kullandığınızda bataryanın ömrü biraz daha uzun olacaktır fakat bu gömülü batarya devamlı şarj’da olacağı için batarya ömrü uzun olur mu? Bilgisayarda batarya ömrü için benim kendi kanatım takılabilen batarya en idealidir. Hem batarya uzun ömürlü olur ve bilgisayar kilitlenmelerin’de power tuşu ve diğer düğmeler görev yapmazsa batarya sökerek yeniden bilgisayarı başlatabilirsiniz.

gömülü batarya siz çıkarmayı düşünebilirsiniz eğer bilgisayarın kapağını çıkarıp gömülü batarya sökülmesi cihazın garanti dışı kalması nedeni olabilir bu neden ile takılan pil daha sağlıklı gelmektedir.Ayrıca pil bozulduğunda modeline göre kendinizde sipariş vererek satın alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın