Sponsorlu Bağlantılar

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir?

6.164 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarların yerini almaya başlayan ve piyasada oldukça çeşit marka ve modeli bulunan tabletlere bulaşan virüsler nasıl silinir? bununla ilgili sizlere pratik bilgi vermek istiyorum.

Genel olarak piyasada hangi işletim sistemi çok kullanılıyor ise virüslerde o sisteme göre yazılmaktadır. Örnek verecek olursam Linux , Mac ,veya Windows işletim sistemleri bilgisayar olarak kullanılan işletim sistemleridir , Windows en çok kullanıcı sayısına sahip olduğu için virüsler bu platformlara göre yazılmaktadır böylece kolay ve çabuk bir şekilde bulaşırlar.

Kullandığımız Tabletlerde işletim sistemi olarak Apple IOS ve diğer cihazlar için ise Android tabanlı işletim sistemleri çoğunlukla kullanılmaktadır. Apple IOS tabanlı sistemlerde güvenlik üst düzeyde olduğu için virüs bulaşması mümkün gibi görünmüyor. Fakat Android Tabletlerde uygulamalar açık kaynaklı ve harici olarak’ta indirilip kurulabildiği için virüs çabuk bulaşmaktadır.

Tablet Virüsü Nasıl Silinir?

Samsung , Casper , Hometech , Polypad , Acer , Escort , Lenovo , Wacom , HashTab , Onda , Novo gibi ve buna benzer çin malı tabletler Android işletim sistemi kullandıkları için risklidir. Şimdi virüs nasıl temizlenir? bununla ilgili hemen basit bilgiler veriyim.

Bu tür telefon veya tablet’de en pratik virüs temizleme yöntemi , Bilgisayara bağlayarak temizlemek olacaktır. Tablet harici bellek takıldığı için bunları bilgisayara bağlayarak virüs taraması yapabilirsiniz. Diğer yöntem usb kablo ile bilgisayara bağladığınızda tablet ve diğer telefonları harici bellek gibi görecektir.

Bilgisayarınızdaki mevcut virüs programları ile bu cihazları harici bellek taraması yaparak virüsleri temizlemiş olacaksınız. Diğer temizleme yöntemi Tablet Cihazları Fabrika ayarlarına geri getirmek olacaktır. Sıfırlama yaparak cihazdaki tüm bilgileri’de sileceğinizi unutmayın.

Tablet için Virüs Uygulamaları ;

antivirus yazılımları - antivirus software

Ayrıca Tablet için virüs yazılımları , uygulamaları’da mevcuttur. Her virüs program yazılım firmaları kendi geliştirdiği programlar ile tablet güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Başlıca yazılımlar Android Avast Antivirüs , Android Eset Not32 , Dr Web , KasperSky gibi uygulamaları indirip kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

tablet virüsü , tablet virüsü nasıl silinir , tablet virüs kaldırma , tablet virüsü nasıl temizlenir , samsung galaxy virüs , tabletten virüs , tablet virüs temizlenmiyor , tablette virüs girdi ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Tablete Bulaşan Virüs Nasıl Silinir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın