Sponsorlu Bağlantılar

Fare ile Yapılabilen Pratik ipuçları

400 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı kontrol edebilmek gerekli komutları verebilmek için kullandığımız giriş birimi olan fareyi ( mouse ) ne kadar kullana biliyoruz. Bu yazımda fare ile yapılabilecek pratik ipuçları yararlı bilgiler vermek istiyorum.

Bir fare ile neler yapabiliriz ? bununla ilgili olarak vereceğim pratik bilgiler umarım işinize yaracaktır. Benimde sıklıkla kullandığım bu yararlı bilgileri sizde hemen uygulamaya geçebilirsiniz.

Video Anlatım ;

 

Fare için Pratik Bilgiler ;

* Yazılı bir metin’de belirli bir yeri işaretleyip kopyalamak için faremiz ve shift tuşlarını kullanarak pratik bir şekilde işaretleye biliriz. ilk seçilecek yere faremiz ile bir dokunuş yapıyoruz daha sonra shift basılı tutuyoruz ve kopyalanacak yerin son kelimesine bir fare dokunuş ile orayı bütünü ile kopyalamış oluyoruz.

* Faremiz üzerinde tekerleği vardır. Bununla mucizeler yapabilirsiniz , Mesela bu tekerlek üzerine bastırdığınızda fare imleci işaret olarak değişecektir. faremizi hafif yukarı doğru kaydırdığınızda otomatik olarak kendiliğinden yukarı doğru çıkacaktır veya aşağı doğru hafif indirdiğinizde kendiliğinden aşağı doğru gelecektir. Sizin sadece fareyi oynatmanız yetecektir.

* Bir Bağlantı üzerine geldiğinizde faremizde yuvarlak tekerlek üzerine bir kere bastığımızda taraycıda yeni bir sekmede açıldığını göreceksiniz.

* Ctrl Tuşuna basılı tutarak faremizin tekerleğini yukarı çıkardığınızda ekran görüntüsü büyüyecektir. Ekran görüntüsünü küçültmek istiyorsanız ctrl + tekerleği aşağı doğru oynayabilirsiniz.

* Bir kelime üzerine geldiniz ve o kelime üzerine çift tıkladığınızda o kelimeyi işaretlemiş olursunuz.

* Ctrl Tuşuna basılı tutarak kelimeleri teker teker işaretleme yapabilirsiniz.

fare - mouse

* Fare üzerinde bulunan yan tuşları ileri ve geri yön tuşları olarak kullanabilirsiniz , Genel olarak Sol Tuşu geri tuşu olarak sağdaki tuşu ise ileri olarak kullanabilirsiniz.

* Tarayıcı veya herhangi bir pencere üzerine gelerek burada çift dokunuşla pencereyi küçültüp , büyülte biliyoruz.

Böylece kullandığınız mouse – fare ile daha pratik olarak bilgisayarınızı kullanabilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

fare özelliği , fare ne işe yarar , fare kullanımı , mouse nedir , fare nasıl kullanılır , fare işaretleyicisi , fare kullanım klavuz , fare ile neler yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın