Sponsorlu Bağlantılar

Tablet // Telefonda Brick olma nedir

138 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda telefonda Brick terimi nedir, brick olmak ne demek bununla ilgili olarak meraklısına bilgi vereceğiz.

Brick kelimesi İngilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı “Tuğla” eş anlamına gelmektedir.

Telefon, Tablet veya elektronik cihazlarda Tuğla gibi Takoz gibi arabanın altına koyma gibi hiçbir işlevi olmayan, işleve yaramayan, kendini açma gibi işlevini bile yerine getiremeyen cihazlara verilen hal kelimesidir.

Telefon Brick oldu veya tablet tuğla gibi hiçbir görevi yerine getiremiyor hali için telefonun yazılımsal sorunları veya donatımsal sorunlar nedeniyle telefonun hiçbir görevi yerine getirememesidir.

Telefonun tuğla gibi olması telefonun çökmesi veya yazlımlardan kaynaklı olarak açılamaması görevlerini yerine getirememesi nedeniyle oluşabileceği gibi cihazın üzerindeki parçaların değişemeyecek şekilde problemli olması sebebiyle de oluşabilmektedir.

Bu gibi cihazlarda telefonunuz tamamen şansa dayalı bir şekilde yapılabilir de yapılmayabilir de bunun için yetkisiz kişilere tamir olarak verilmemelidir.

BRİCK ÜÇ HALİ

 

Telefonunuz tuğla haline dönüştüğünde acaba hangisi diye düşünebilirsiniz. Bunun üç hali vardır.

Soft Brick; Telefonunuz yazılımsal hatalar nedeniyle telefonun ölü hale gelerek açılmayacak hale gelmesidir. Ufak düzeltmeler, müdahaleler ile kurtarılabilir.

Half Brick; Brick olan telefona ufak yazılımlar ile müdahale ederek kurtarmaktır.

Hard Brick; Donatımsal ve yazılımsal müdahalelerle kurtarma şansı olan cihazlardır.

TAVSİYE VİDEO;

Telefonlar, tablet genellikle Root yapılırken bu sorunlar oluşabilmektedir. Bu nedenle işin ehline vererek bu tür müdahaleleri yerinde gerçekleştiriniz.

Bu konumuzda Brick ne demek, telefonum brick oldu, tabletim brick oldu nasıl kurtarabilirim gibi yeni kullanıcıların merak ettikleri sorulara cevap vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın