Sponsorlu Bağlantılar

icloud saklama alanı nasıl silinir?

3.004 views
Sponsorlu Bağlantılar

icloud, Apple tarafından hizmete sunulmuş bir bulut depolama alanı olarak Apple kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Telefon kişi rehberi, fotoğraf, notlar, mail, takvim, anımsatıcı, safari, ev, wallet, game center ve anahtar zinciri gibi verileri icloud alanına kayıt edebilirsiniz.

Apple size standart olarak kaplama alanı yeri 5GB toplam saklama alanı sunmaktadır. Siz bu saklama alanını ücret karşılığında saklama alanı kapasitesini artırabilirsiniz. Aylık 50GB kapasitesini 2,99 TL,  200GB alanı 7,99 TL ve 2 TB bir alanı 29,99 TL/ay ücret mukabilinde yükseltebilirsiniz.

Bizim bu konumuzda iCloud saklama alanı nasıl silinir? hafıza da yer nasıl açılır? bununla ilgili eğer aynı apple kimliği kullanıyor iseniz size ayrılan eğer satın almadığınız bir kapasite ise 5GB alanı kullanacaksınız buda önceki telefonlar da aynı kimlik ıd ile bağlantı sağladıysanız bu alandan yer silmeniz gerekecektir.

icloud saklama alanı silme için ne yapmalıyız? ilk önce ne kadar bir boş alan var bunu kontrol edelim? Bunun için yapılacak adımlar Ayarlar > Apple Kimliğiniz olduğu en üst menüye giriyoruz > iCloud > Saklama Alanı ( Bir kere dokunun ) > Kullanılabilir Alan bölümünden boş alanı görebiliriz.

iCloud Saklama Alanı Nasıl Silinir?

iCloud saklama alanı silme aşamasında bu bölümünde Alanı Yönet kısmından Silmek istediğiniz Yedekleri bu alanda görebilir en son yedekleme dışında diğer yedekleri alan açmak için silebilirsiniz.

yedeklemeyi sil demeniz halinde önceden alanmış iphone yedeği veya ipad yedeğini bu adımla silebilir ve saklama alanında yer açarak kapasiteyi genişletebilirsiniz. Eğer bu alanda bir uygulama verisini silmek istiyorsanız, yani bir whatsapp, viber veya notlar gibi bir saklama alanını temizlemek, kaldırmak istiyorsanız Alanı Yönet kısmında bu uygulama üzerine bir kere dokunun Düzenle > Tümünü Sil adımları ile icloud üzerinde saklama alanını temizleyerek yer açmış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın