Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli Cmd’yi yönetici olarak çalıştır

161 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda cmd yani command komutu devamlı her açtığınızda “yönetici olarak çalıştır” şeklinde çalıştırmayı isteyebilirsiniz.

Bazı dos komutlarında işlemleri yetkilendirmek düzgün çalışabilmesi için yönetici olarak çalıştır yapmanız gerekecektir.

Bazı komutlar veya programlara bunun için gerek yoktur. Sizde bilgisayarınızda CMD komutunu her açtığınızda sürekli yönetici olarak çalıştır açmak istiyorsanız o zaman aşağıda vereceğimiz adımlarla sizde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

CMD’Yİ DEVAMLI YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR

Bu işlemi yapabilmek için aşağıda adımları yerine getirerek masaüstüne oluşturacağınız kısayol ile cmd’yi sürekli yönetici olarak çalıştır şeklinde işlem yapabileceksiniz.

Windows + R tuşlarına basarak “çalıştır penceresi” açıyoruz. Bu çalıştır penceresine sistem dosyalarının olduğu “system32” komutunu yazarak bu klasörü hızlı bir şekilde açınız.

SYSTEM32 klasörünü buldunuz burada yapmanız gereken diğer adım CMD.EXE uygulama dosyasını buluyoruz.

Bu dosya üzerine geliyoruz ve faremizin sağ tuşu ile “GÖNDER” ve “Masaüstü ( kısayol oluştur )“adımıyla bilgisayarımız masa üstüne bu uygulamanın Kısayolu gönderiyoruz.

Masaüstüne gönderdiğiniz kısayolun üzerine geliyoruz ve faremizin sağ tuşunu kullanarak özellikler kısmına giriyoruz.

Özellikler kısmına girdiğinizde “KISAYOL” yazan resimde 1 numaralı kısmı açıyoruz. Ardından 2 numaralı alanda “GELİŞMİŞ” sekmesine giriyoruz.

Son olarak 3 numaralı açılan pencerede “YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR” kutucuğunu işaretleyerek tamam diyerek işlemi sonlandırıyoruz.

Böylece CMD yönetici olarak çalıştır her defasında gerçekleşecektir. Bu ayarı masaüstünde her defasına açtığınızda yönetici olarak çalıştır işlevini gerçekleştirecektir.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda CMD yi görev yöneticisi olarak çalıştır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın