Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde Fahrenheit işareti nasıl yapılır

141 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesini kullanarak Fahrenheit Sembolü klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğiz.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemleri kullananlar için klavye de Fahrenheit işareti yapmak için farklı yöntemler mevcut. Bunlar arasında en çok kullanacağımız karakter eşlem tablosudur. Bu tablada klavyede olmayan yüzlerce işareti bulabilirsiniz. Klavyede olmayan sembolleri bu tablo üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bizim bu konumuzda Fahrenheit simgesi yapmak için kullanacağımız teknikleri aşağıda gibi vereceğiz.

FAHRENHEİT NEDİR

Fahrenheit, Fahrenhayt, Fahrenayt olarak da karşınıza çıkan 1724 yılında Daniel Gabriel Fahrenheint tarafından oluşturulmuş bir sıcaklık ölçüm birimidir.

Bizimde genellikle Amerikan Birleşik Devletleri, Porto Riko, Virgin Adaları, Palau, Cayman Adaları, Bahamalar, Marshall Adaları tarafından sıklıkla kullanılan bu sıcaklık ölçüm birimini klavyede yapacağız.

FAHRENHEİT SEMBOLÜ

Bu özel simgeyi yapmak için karakter eşlem tablosu kullanacağız. Bunun için bu tabloyu açmak için Windows + R tuşlarına basıyoruz.

Çalıştır penceresi açılacaktır. Çalıştır penceresini açtıktan sonra “charmap” komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açalım.

Yukarıda örnek de görüldüğü gibi yüzlerce semboller, işaretler, simgeleri bir arada göreceğiniz karakter eşlem tablosu açılacaktır.

Burada Fahrenhayt işareti Unicode U+2109 karşılığı gelmektedir. Bu simgeyi kolay bir şekilde bulmak için Yazı Tipi Segoe UI sybol yazı tipine ayarlıyoruz.

Gelişmiş görünüm kutusunu işaretliyoruz. Ardından Unicode’a git: 2109 yazarak bu özel Fahrenayt, Fahrenheit sembolü buluyoruz.

Buradan başta Excel, Word, Metin Belgesi yani Txt belgelerde kullanmak üzere kopyala ve yapıştır olarak istenilen alanlarda kullanabilirsiniz.

Derece ölçü birimi Fahrenheit simgesi klavyede bu şekilde yapılmaktadır. Önceki konumuzda klavyede derece işareti nasıl yapılır konusunda yazımızı okuyarak ayrıca derece işaretinin nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda Pc klavyesinde Fahrenayt sembolü yapma işlemini anlatmaya çalıştık. Ayrıca bunu ben yapamam diyorsanız yukarıda alandan kopya ve yapıştır ile istenilen alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda klavyede Fahrenheit simgesi nasıl yapılmaktadır. Bunu anlatmaya çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak kolaylıkla sizde yapabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın