Sponsorlu Bağlantılar

Spam Mesajlar Whatsapp Nasıl Şikayet Edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki anlatımlarda Whatsapp Profilini nasıl ayarlarız konusunda arkadaşlarınız dışında sizin profilinize bakan kişilerden nasıl engelleriz konusunu anlatmıştım. Bu anlatımda sizin arkadaş listenizde olmayan kişiler veya reklam amaçlı olarak , reklam içeren +1 veya +38 , +86 gibi numaralar , bunların dışındaki numaralardan gelen spam mesajları nasıl şikayet ederiz? Konusunu işleyeceğiz. 

Whatsapp’dan Size istenmeyen mesaj gönderenleri şikayet etmek isteyebilirsiniz , Whatsapp kişi Nasıl Engellenir? konusunu inceleyerek istenmeyen mesajları engelleyebilirsiniz. eğer illaki bu kişiyi Whatsappa şikayet etmek istiyorsanız “support@whatsapp.com” adresine telefon numarası ile birlikte İngilizce olarak mesaj atabilirsiniz.

whatsapp-spam-mesaj-sikayet-etme

Böylece Whatsapp Gizlilik ve Topluluk Kurallarını ihlal ediyorsa bu kişi engellenecek ve “WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız” uyarısı alacaktır. “https://www.whatsapp.com/faq/tr/general/28030003” ayrıntılı bilgi için link adresinden alabilirsiniz. 

  • Adres defterinde kayıtlı olmayan numaralara kişilere çok fazla mesaj göndermek 
  • Kısa süre içerisinde bir çok kişiyi engellemek
  • Adres defterinde olmayan kişiler ile çok fazla grup oluşturmak.
  • Aynı mesajı çok fazla kişiye göndermek ve hizmet koşullarını ihmal etmek yasaklanma nedenlerinden belli başlı bazı kurallarıdır.

Gizlilik Politikası ile Sorunlarınız varsa “privacy@whatsapp.com” adresine İngilizce olarak mail gönderebilirsiniz. Böylece size daha ayrıntılı bilgiler vereceklerdir. 

Eğer Whatsapp’da yasaklanırsa 72 saat sonra Whatsapp kişiler listesini göremezsiniz. Buda ek bilgi olarak aklınızda bulunabilir. 

Arama Tags & Etiket ;

spam mesaj şikayet etme , whatsappda istenmeyen kişileri şikayet nasıl ederim , whatsapp kişi şikayet etme , istenmeyen mesajları nasıl şikayet ederim , şikayet etme, whatsapp kişi nasıl şikayet ediliyor , spam whatsapp message , whatsapp reklam mesajları geliyor , whatsapp sahtekarlığı , spam whatsapp message

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın