Sponsorlu Bağlantılar

skype sohbet konuşmaları nasıl kaydedilir ?

1.627 views
Sponsorlu Bağlantılar

Msn Messenger yerini alan ve anlık sohbet, video ,sesli arama programı olan Skype‘de sohbet yazışmaları , konuşmaları nasıl kayıt altına alınır ? nasıl kaydedilir ? bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım.

Skype Konuşma Geçmişi nasıl kayıt edilir ? bunun için farklı adımlar mevcuttur. Öncelikle üçüncü parti yazılımlar kullanabilirsiniz. bununla ilgili olarak “MP3 Skype Recorder” programı kullanarak sohbet geçmişini kayıt edebilirsiniz. Bu program yardımı ile skype üzerinde yapılan görüşmeleri kayıt altına alınabilmektedir.

Bununla birlikte skype üzerinde bu ayarlar var mıdır? Sohbet Geçmişini tutulan ve bunun için ayarlanan bir yer var ; Araçlar > Seçenekler > Anlık Mesajlaşma & Sms > Gelişmiş Seçenekleri Göster >

skype-gecmis-kaydi-tutma

Geçmiş Kaydı süresini bu adımlar ile belirleyebilirsiniz , isterseniz geçmişi sil butonu ile konuşma geçmişini temizleyebilirsiniz. Peki Bu kayıtlar bilgisayarın neresinde tutuluyor ? skype konuşma geçmişi klasörü ; C:\Users\Bilgisayarismi\AppData\Roaming\Skype\skypeismi kırmızı ile işaretli yerler sizin bilgisayarınız ile ilgili yerlerdir. Bu klasörlere erişmek için Win+R tuşları yardımı ile çalıştır pencereyi aın ve %appdata%\Skype komutu yazdığınızda skype klasörleri gelecektir burada sizin kullanıcı adının yer aldığı klasörü sağ tuş ile kopyalayarak başka bilgisayara taşıyabilirsiniz veya yukarıda örnek resimde olduğu gibi geçmişi sil diyerek konuşmaları silebilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

skype geçmişi , skype konuşma geçmişi , skype sohbet geçmişi nasıl kaydedilir , skype görüşme geçmişi nasıl tutulur , skype görüşmeleri nasıl tutulur , skype mesajlaşma geçmişi nasıl kaydedilir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın