Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal içerik yayınlama araçları

848 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda siz takipçilerimize sosyal içerik yayınlama araçları nelerdir, hangi araçlar çok kullanılmaktadır. Sitenizde içerikleri otomatik olarak paylaşabileceğiniz araçlardan bahsetmek istiyoruz.

Çoğu web site sahipleri paylaştıkları içerikleri kendilerine ait sosyal ağlarda da paylaşmayı istemektedir. Bunu çoğu kişi manuel olarak paylaştıkları gibi çoğu da sosyal ağ paylaşma araçları ile içerikleri kendiliğinden otomatik olarak sosyal ağlarda güncellemektedir.

SEO konusunda sosyal ağların önemi siz takipçilerimize daha önceden vurgulamıştık. Müşterilerle doğrudan iletişim içinde bulunmak, müşterilerin tepkisi, almak gerektiğinde siteye hit çekmek için Facebook başta olmak üzere Twitter, Instagram, Google+, Lınkedın ve diğer ağlarda sitenizin RSS içeriklerinde güncelleme olduğunda sosyal ağlara bunun sizin adınıza otomatik paylaşım yapacak araçlar mutlaka olacaktır.

Bizde bildiğimiz kadarıyla sizin adınıza kendiliğinden otomatik içerik paylaşımı yapacak araçları bu alanda siz takipçilerimize sunmaya çalıştık.

SOSYAL MEDİA YÖNETİM ARACI

Sizler için faydalı olduğunu düşündüğümüz en iyi araçlar olarak aşağıda listeyi kontrol ederek sizde kendi sosyal medya zamanlayıcı araçlarından faydalanabilirsiniz.

  • HootSuite
  • Buffer
  • Seesmic
  • TweetDeck
  • SpredFast
  • Agorapulse
  • MeetEdgar

Yukarıda saydığımız başlıklar otomatik sosyal medya paylaşım aracı olarak kullanabileceğiniz araçlar olarak başlıklar halinde listeledik.

HOOTSUİTE;

Yönettiğiniz sosyal medya düzenli paylaşım aracı olarak kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu araca “https://www.hootsuite.com/ adresi üzerinden ulaşarak kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı, detaylı anlatım için sitesi üzerinden destek alabilirsiniz. Hootsuite aracını Facebook, Twitter, Linkedin, Google+ ve birçok diğer sosyal ağlarda kullanabilirsiniz.

 BUFFER;

Benimde kullandığımız bilgi paylaşım aracı olarak kullanabileceğiniz son derece kullanışlı bir web tabanlı sistemdir. Depolayıcı bir araç olarak kullanabileceğiniz sistem de site güncellemelerini otomatik sosyal medya paylaşımı yaparak kullanabilirsiniz. Ayrıca Buffer APP ile akıllı telefonlardan paylaşımlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu medya yönetim platformunu “https://buffer.com/ adresi üzerinden Twitter, Facebook ve LinkdIn ile giriş yapabileceğiniz gibi kendinize bir hesap oluşturmak kaydı ile hesabınızı, sosyal medya hesaplarınızı siteye bağlayarak içerikleri düzenli paylaşım yapabilirsiniz.

Zamanlı paylaşım için haftanın günleri, saatlerini ayarlamak suretiyle paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Bu aracı destekler ağlar Twitter, Facebook, Instagram, Google+, LinkedIn, Pinterest kullanabilirsiniz.

SEESMİC;

Seesmic nedir kısaca bundan bahsetmek gerekirse, popüler sosyal medya araçlarından biri olan web tarayıcı üzerinden çalışan sosyal medya takip platformudur.

Bunun ayrıca mobil uygulaması da kullanabilirsiniz. Popüler tüm sosyal ağları bu platform üzerinden kontrol edebilir otomatik zamanlı içerik paylaşımı ile sitenizde olan biteni paylaşabilirsiniz.

Bu platforma “https://hootsuite.com/ adresi üzerinden 35 den fazla sosyal ağ hesabını kontrol edebilirsiniz.

Bu sosyal ağ içerik yönetme aracı sonradan el değiştirmesi nedeniyle HOOTSUİTE geçmiştir.

TWEETDECK;

Shorty en iyi uygulama ödülü alan tweetdeck nedir? Hemen bundan bahsedelim biraz da Twitter ve Facebook hesabınızı ekleyerek içerik paylaşımı gerçekleştirebileceğiniz bir uygulamadır.

Bunun aynı zamanda Mac ve Windows için uygulamaları da bulunmaktadır. Eş zamanlı olarak sosyal ağ yönetimi yapabileceğiniz bir araçtır.

Gerçek zamanlı izleme, içerikleri organize etme için kullanılan güçlü bir Twitter aracı olarak kullanılan bu siteye “https://www.tweetdeck.com/ url adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Haber sitesi, Teknoloji sitesi, Kurumsal siteler, Sağlık sitesi, E-Ticaret Sitesi, İlan & Reklam Sitesi, Kadın Blog Sayfalar, Portal için kullanabileceğiniz son derece kullanışlı ve tavsiye, önereceğimiz sosyal ağ yönetim araçları olarak diğer araçlarımıza tekrar devam ediyoruz.

SPREDFAST;

Ücretsiz sosyal medya yönetim araçları olarak kullanabileceğiniz araçları sizlere sunmaya çalıştık. Bu uygulama ücretlidir ve biraz da kurumsal kimliği olan hesaplara yönelik iş görmektedir.

Spredfast nedir soruna hemen anlatmaya çalışacağız. Kurumsal ve Bireysel hesaplar için kullanılan fakat ağırlıklı olarak kurumsal hesaplar için kullanılan bir arayüze sahiptir.

 Bu platforma “https://www.spredfast.com/adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulamada Backmark özelliği bulunmaktadır. Buda kurumsal firmaların bu özelliği kullanmasını cazip hale getirmektedir.

Sosyal medya yönetim araçları 2019 ve 2020 yıllarında yeni geliştirilen araçlar, platformlar mutlaka olacaktır. Bu yazımızın altında sonradan tekrar güncelleme yapabiliriz.

AGORAPULSE;

Sosyal medya yönetim paneli olarak kullanabileceğimiz diğer bir yönetim paneli de Agorapulse dir. Hemen agorapulse nedir bunula ilgili olarak bilgi paylaşımı yapmaya çalışalım.

Yayınlama, düzenli zamanlama, içerikleri listeleme, mention yönetme, analiz ve raporlama içerikleri paylaşma yönetim paneli olarak kullanabilirsiniz.

Desteklenen Ağlar; Twitter, Linkedin, Facebook olarak sosyal media yönetim paneli olarak kullanabilirsiniz.

Son olarak en çok kullanılan sosyal medya araçları arasında listemizin son sırasında MeetEdgar aracılığını kullanabilirsiniz.

MEETEDGAR;

Diğer bir bütün sosyal ağlar tek uygulamada toplama araçları arasında yer alan platform MeetEdgar platformudur.

Bu araca “https://meetedgar.com/about/ adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Kendi açıklamasıyla 2014 yılında kurulumuyla profesyonel az zamanda, tutarlı bir şekilde sosyal medya araçları sayesinde en iyi şekilde yönetmeleri için geliştirilmiştir.

Yukarıda konumuzda dünyada en çok kullanılan sosyal medya araçları ve Türkiye kullanılan yardımcı araçlardan bahsetmeye çalıştık. Bunun dışında kullanabileceğiniz birkaç sosyal medya içerik takip, izleme aracı olarak;

Socialoomph, sproutsocial, crowdbooster, socialflow, socialbro, nimble bu linkler üzerinden de sosyal ağları kontrol edebilirsiniz.

Sosyal ağ yönetme paneli konumuzda sorularınız ve sizin de eklemek isteğiniz konu için yorumlar kısmından bırakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın