Sponsorlu Bağlantılar

Sony Akıllı Tv Sıfırlama

21 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Sony Smart TV sıfırlama işleminin nasıl gerçekleşeceğine dair bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüz akıllı televizyonlarda yüzlerce uygulamayı kullanmamız mümkündür. Bu uygulamaların en başında Netflix, Youtube ve diğer video, film izleme platformu başta gelmektedir. Gün geliyor zamanla bu akıllı tv bazı ayarlar bozulabiliyor.

Bu nedenle bu arızaların, hataların nereden kaynaklı olduğunu bilemediğimiz için akıllı tv fabrika ayarlarına sıfırlama tercih edilmektedir. Bizimde bu konumuzda Sony Akıllı Tv sıfırlama veya diğer adıyla Sony Akıllı Tv hard reset atma işlemin nasıl yapılması gerektiğini sizlere açıklayacağız.

SONY AKILLI TV FABRİKA AYARINA SIFIRLAMA

Sony akıllı televizyonu ilk gün gibi eski haline geri almak için aşağıda yöntemi deneyerek televizyonu eski haline alacağız.

  • Televizyonu kumandasında Güç Düğmesine yaklaşım 5 ile 10 saniye “gücü kapat” mesajı görüne kadar basılı tutun.
  • Bu uyarı mesajı ekrana geldiğinde kumandanın düğmesine basmayı bırakın.
  • TV otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Böylece televizyonun Yazılımsal bir hatası varsa sorun büyük bir ölçekli olarak düzelecektir. Televizyon üzerinde yüklü uygulamalar silinmeyecektir. Bu işlem sıfırlama işlemidir.

SONY SMART TV FABRİKA AYARI GERİ ALMA

  • Televizyonun güç kablosunu prizden çekiniz. 1 veya 2 dakika çekili tutunuz.
  • Güç kablosunu tekrar taktığınızda yeniden televizyon başlatılmalıdır.
  • Uzaktan kumandanın yukarı ok tuşuna basın
  • Yukarı ok tuşuna basılı tutarken güç düğmesine de birlikte basınız.
  • Televizyonun modeline göre reset mesajı yanıp sönebilir ve cihazı eski fabrika ayarına almak için yönergeleri izleyiniz.

Yukarıda adımlarla Sony Smart Tv formatlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece televizyonu eski haline geri getirmek için teknik servis öncesi ya da televizyonu satmadan önce bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu bilgiler teknik destek olarak verilmektedir. Doğabilecek zararlardan tarafımız sorumlu tutulamaz, gerekli destek almak için yetkili servislerden yardım talep edebilirsiniz.

Bu konumuzda Smart Akıllı Tv nasıl sıfırlanır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın