Sponsorlu Bağlantılar

Son Deprem Bilgileri Artık Android / İOS

314 views
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’deki depremleri izleyen Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yeni bir mobil uygulamayı hayata geçirdi.

Deprem Bilgi Sistemi adı ile tüm Android telefon ve tabletler, iPhone ve iPad’lere yüklenebilen bu uygulamanın amacı, Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek, Türkiye’nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşma imkanı sağlamak. Aynı zamanda kullanıcıların bulundukları konumda meydana gelmiş olan tarihi depremleri de harita üzerinde görüntülemesine imkan vermek.

Android Uygulaması https://play.google.com/store/apps/details?id=deprembilgisistemi.v21” adresi üzerinden bilgilere erişebilirsiniz. 

İOS uygulaması https://itunes.apple.com/tr/app/deprem-bilgi-sistemi/id658265387?mt=8” adresi üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Önemli not: Deprem Bilgi Sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için mobil cihazınızın konum bulma servisi açık olmalı ve uygulamaya konum bulma yetkisinin verilmiş olması gereklidir. Uygulama yüklendiğinde sizden bu izni isteyecektir 

bilgisayarda deprem.gov.tr veya akıllı telefonlar da yükleyeceğiniz app uygulamaları ile telefondan anlık son depremleri takip edebilirsiniz. Deprem takip etmek için ve güncel olması için telefonlarınız gps özelliği ile konum servisin açık olmasına dikkat ediniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın