Sponsorlu Bağlantılar

filezilla kayıtlı şifre nasıl öğrenilir?

577 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Filezilla kayıtlı şifre öğrenme konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu konuya başlamadan önce ilk başta FileZilla nedir? bunu anlatalım ardından bununla ilgili olarak konu başlığımızda da bahsettiğimiz gibi filezilla’ya daha önceden girilmiş kayıtlı parola nasıl öğrenilir bu konumuzun anlatımına geçelim. 

FileZilla Nedir?

Webmaster’lar için sitenin kök dosyalarına ulaşmak, dosya tranfer etmek, dosya yüklemek, indirmek veya herhangi bir dosyanın düzenlenmesinde yardımcı olmak için kullanılan açık kaynaklı bir yazılımdır.

Buna şöyle diyebiliriz, sizin bir siteniz var bu siteniz herhangi bir A hosting şirketinde olsun, bu hosting şirketinin size verdiği alana ulaşmak, bu alan içine sitenizi yayınlamak için kurulum yapmak yada bunun için resim yükleme, dosya yükleme için hosting firmasının size erişim için şifre ve kullanıcı adı vererek erişim sağlayabileceğiniz alana FileZilla yazılımı sayesinde kolaylıkla bağlanarak işlem yapmanızı sağlamaktadır.

Filezilla kayıtlı şifre öğrenme ;

Bizim bu konumuzda sitenizin kök dosyalarına giriş yapmak için filezilla girdiğiniz tekrar giriş için kayıt edilen, parola, şifreleri bulma konusunda nasıl yapılır? bunu anlatacağız.

filezilla kayıtlı şifre öğrenme için programı açıyoruz ve Dosya > Bilgileri Ver… dosya adımlarını takip ederek bilgileri dışa aktaracağız.

Hangi ayarları dışa verileceğini işaretlemek için bir pencere gelecek “Site bilgileri verilsin” olarak işaretleyin. Tamam diyoruz. Kayıt edeceğimiz yeri seçeceğimiz pencere geliyor ve kayıt etmek üzere “filezilla.xml” dosyasını masa üstüne veya bir yere kayıt ediniz.

Bilgisayara indirdiğiniz filezilla.xml dosyasını fare yardımı ile sağ tuş ile düzenle diyerek metin belgesi şeklinde birlikte aç yaparak açınız. 

filezilla şifre öğrenme için artık son adımlara geldik, şifreleme base64 göre şifrelendiği için “pass encoding” kısmında karışık şifre kombinasyonu çözümleme için “https://www.base64decode.org/” adresi üzerinden bu şifre öğrenmek için kullanacağız. 

base64 ile şifreli bu konu, boş alana yapıştırın ve DECODE kısmına basınız ve alt bölümünde şifreniz çözülmüş bir şekilde filezilla şifresi bulma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylece filezilla’da unutulmuş şifreleri bu şekilde kolaylıkla tespit edebilir, bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın