Sponsorlu Bağlantılar

Sıcak Havalarda Laptop Nasıl Korunur?

601 views
Sponsorlu Bağlantılar

Havaların ısınması ile birlikte elektronik cihazların, bilgisayar ve buna benzer cihazlarda ısınma sorunları da meydana gelmektedir. Pc lerde ısınma sorunun yaşanması performans düşüklüğüne hassas parça ve çipsetlerin yanmasına kadar varan arızalara yol açmaktadır.

Bu durumları göz önünde bulundurarak masaüstü veya dizüstü laptop bilgisayarı sıcak havalarda korumak gerekecektir. Sizin yapacağınız en iyi koruma yolları ile bilgisayarınızı aşırı ısınmalar dan koruyacak olmanızdır.

bilgisayar ısınma

Laptop hasssas parçalardan birleşmesi ile oluşması bunların ısıya fazla duyarlı olması nedeni ile ve bu bileşenlerin pahalı olması nedeniyle biraz daha dikkat etmek gerekecektir. Şimdi aşağıdaki adımları uygulayarak bilgisayarımızı sıcak havalarda nasıl koruyacağız? basit ve etkileyici önlem almalıyız.

Sıcak Havalarda Bilgisayarı Nasıl Koruruz?

  • öncelikle bilgisayar kasası içindeki biriken tozları süpürge makinesi veya kompresör iç temizliğini yapmak olacaktır.
  • Pc kasası içinde sata , ide veya fan ,güç kablolarını bir araya toplayarak hava dolaşımını sağlayacak şekilde bir araya toplamak olacaktır.
  • Bilgisayarın hassas olan işlemci ve ekran kartı işlemcilerine termal macun sürerek çabuk ısınmalarını engelleyiniz.
  • Kasa içinde bulunan soğutucu fanları biriken tozlardan temizlemek gerekecektir zamanla biriken tozlar fanların arızalanmasına neden olabilir.
  • Laptop , Ultrabook gibi dizüstü bilgisayarı halı , kanepe veya yorgan gibi oturduğunuz veya yumuşak yerlere direk olarak koymayın mutlaka altına soğutucu altlıklar , kitap gibi kalın bir şeyler koymanızda büyük fayda vardır.
  • Laptop fanları aşağıdan hava sirkülasyonu yaptığı için altlık kullanın.
  • Bilgisayarlarınızı hava sirkülasyonu olan mekanlarda çalıştırın havasız ve güneş gören bir ortam bilgisayarın ısınmasını etkileyecektir.

Bu yukarıda saydığım küçük ve etkili yöntemler bilgisayarınızı sıcak havalarda ısınmaktan koruyacak hem ekonomik yönden hemde performans yönünden faydasını göreceksiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ısı sorunu , pc sıcaktan koruma , pc ısınma , bilgisayar ısınma sorunu , bilgisayar sıcaklardan koruma , ısınma sorunu çözümü , sıcaklıktan korunma önlemi

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın