Yazılım

shutter { denklanşör } sayısı öğrenme

shutter { denklanşör } sayısı öğrenme

Merhabalar bu konumuzda shutter sayısı öğrenme, shutter sayısı bulma, konusunda sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. Bu konuda yardımcı olmadan ilk önce shutter sayısı nedir? bununla ilgili bilgi verelim ardından shutter sayısı öğrenme konusunda bilgi verelim.

SHUTTER SAYISI NEDİR?

Bir fotoğraf çekmek için denklanşör basıldığında perdenin hareket sayısı, denklanşör sayısı adı verilmektedir. Bu denenle perde’de mekanik bir yıpranma olacağı için perde’nin bir kullanım ömrü olacaktır. Üretici firmalar bu nedenle bir ömür biçmişlerdir bu ömür genel olarak 100 000 ile 200 000 olarak eskime süredir. Eğer fotoğraf makinesi ‘ni  düzenli ve titiz kullanırsak 300 000 kullanımın üzerine çıkmaktadır.

SHUTTER SAYISI NASIL ÖĞRENİLİR?

Piyasada en çok kullanılan ve bulunan markalar Canon, Nikon, Knmaster, Sanger, GoPro, Sony, FujiFilm, Kodak, Samsung, Panasonic, Olympus,Sanyo, Pentax marka ve modellerinde shutter sayısı nasıl bulunur? konusunda sizlere çok kolay yoldan öğrenin yolu ;

1-Adım ;

Bilgisayara Camera Info v1.2 yazılımını indiriyoruz, bu yazılımla ilgili olarak bilgisayara kurulum yaptıktan sonra fotoğraf makinesini bilgisayara usb kablo yardımı ile bağlantısını yapıyoruz, bağlantı sonrası Camera Info v1.2 yazılımı sayesinde bağlantısını yapmış olduğumuz makinenin tüm detayları ortaya çıkmaktadır.

bu yukarıda program genelde Canon markalarda kullanılmaktadır, bu yazılımı destekleyen modeller aşağıdaki listede vermeye çalıştık bununla ilgili diğer markalar içinde sizlere ayrıca bilgi vereceğiz.

[ayirac]

Yazılımın destek verdiği modeller ;

Canon EOS 600D, Canon EOS 650D, Canon EOS 700D,Canon EOS 1200D, Canon EOS 1300D, Canon EOS, Canon EOS 750D, Canon EOS 760D, Canon EOS 1000D, Canon EOS 1100D,Canon EOS 6D, Canon EOS 7D, Canon EOS 40D, Canon EOS 50D, Canon EOS 60D, Canon EOS 70D, Canon EOS 80D, Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 5D Mark III, Canon EOS 5D Mark IV, Canon EOS 1D Mark IV, Canon EOS 1D X, Canon EOS 1D C, Canon EOS 100D, Canon EOS 450D, Canon EOS 500D, Canon EOS 550D

[ayirac]

Diğer Marka ve Modeller için Shutter Öğrenme ;

ikinci el aldığınız fotoğraf makinelerinde shutter sayısı öğrenme konusunda diğer bir yol, “http://www.myshuttercount.com/” adresi üzerinden bulmak olacaktır. Fotoğraf makinesinde çekilen en son fotoğrafı bu adres üzerinden upload ( yükleme ) yapıyoruz.

Fotoğraf çözümleme yaptıktan sonra size kısa sürede shutter sayısını gösterecektir, böylece shutter sayısını kısa zamanda programsız öğrenebileceksiniz. Bunun dışında shutter öğrenme için kullanacağımız diğer programlar PhotoMe, EOS İnfo programlar sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL