Sponsorlu Bağlantılar

google amp nasıl kaldırılır?

286 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda webmaster konusunda amp nasıl kaldırılır? amp kaldırma gibi konularda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Amp , Google tarafından geliştirilmiş mobil cihazlarda içeriklerin daha hızlı ve çabuk yüklenmesi için geliştirilmiş bir özelliktir.

AMP ( Accelerated Mobile Pages ) kısaltılmasıdır. Amp sayfaların hızlı yüklenmesi sağlamaktadır fakat adsense reklam gelirlerinde düşüş yaşamakta mı? bu tartışılmaktadır. Bu nedenle bazı webmaster, site sahipleri amp kaldırmak istemektedir. Site ziyaretçi sayısında artış yaşanmakta mı? site gelirlerinde düşüş var mı? bunu düşünmekten, araştırma yapmadan belik bazı yorumları okuduktan sonra amp eklentisi kaldırmayı düşünebilirsiniz.

amp kaldırma işlemi sonrası hit düşmesi yaşanabilir mi? bu konuda tartışılır şimdi gelelim konumuza amp nasıl kaldırılır? bu konuda hemen başlık konumuzu anlatmaya çalışacağız.

Amp Nasıl Kaldırılır?

WordPress tabanlı siteniz varsa amp kaldırmak aslında oldukça kolaydır. Eklentiler > sekmesinden amp eklentisi etkinsizleştirmek ve kaldırmak yeterli olacaktır. İlk önce deneme amaçlı olarak amp eklentisi pasif etmenizi tavsiye ederiz ardından sitenizde bir yan etkisi olmadığından emin olduğunuzda bu eklentiyi kaldırın.

Sitenizin amp olup olmadığını ir url sonunda /amp yazarak test edebilirsiniz. Buna şu şekilde örnek verebiliriz. https://ademocut.com/iphone-kurtarma-modu-nasil-kullanilir/amp olarak test edebilirsiniz. Normal sitede /amp yazını sonradan yazmadan birde yazarak kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın