Sponsorlu Bağlantılar

Seo Konu başlığı link yapısı nasıl olmalıdır?

12 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda seo çalışmaları konusunda link yapısı nasıl olmalıdır konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Konu başlığı diğer adıyla url yapısı, link yapısı konu içeriğine uygun olarak ve spam kaçmadan fazla anahtar kelime kullanmadan aralarda boşluk ( – ) tire işareti Google tire işaretini boşluk olarak görmektedir linkler arasında – işareti kullanarak başlık oluşturmalıyız.

LİNK YAPISI

Sitenizde link yapısı oldukça önemlidir Bunun için mutlaka konu başlığını tarih olarak, ıd numarası olarak değil de “https://ademocut.com/seo-link-yapisi/” şeklinde olacak şekilde olmasına dikkat ediniz. Bunun nedeni Google bu başlık linklerini de arama sonuçlarında göstereceği bir parçası olacağı ve snippet bölümünde gösterecektir.

Url’lerde kelime gösterilmesine dikkat ediniz. Yukarıda link gibi kelimeler kullanarak sitenizin arama sonuçlarında ön plana çıkmasında yardımcı olunuz.

Diğer link yapısı olan “https://ademocut.com/sayfa1.html/” veya “https://ademocut.com/2018-09-29/” gibi olmasından kaçın. Eğer WordPress alt yapısı kullanıyorsanız wordpress kullanıcıları için bu ayarları Admin panel > ayarlar > kalıcı linkler kısmından yapılandırabilirsiniz.

PAGE TİTLE ( SAYFA BAŞLIĞI )

Her sayfanızın başlığı 70 karakteri geçmeyecek şekilde ayarlayınız. Bu oluşturduğunuz başlıklar her yazdığınız sayfalarınız için ayrı olması ve konu içeriği ile alakalı olmasına dikkat ediniz. Konu başlığı anlaşılır olmasına dikkat ediniz.

Yukarıda makalemizde link yapısı hakkında bilgi vermeye çalıştık yazdığınız konularda başlıkların yazınıza uygu anahtar kelime yoğunluğu olmadan verilmesine dikkat ediniz. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından tarafımıza sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın