Sponsorlu Bağlantılar

domain seçimi nasıl yapılmalıdır?

496 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yeni site kuracaklar veya herhangi bir işletme için web site ismi nasıl seçilir? Bunu SEO bakımından önemini siz takipçilerimizle anlatmaya çalışacağız.

Domain ismi seçimi yapacağınız işinizle ilgili ve arama motorlarında en yüksek seviyede verimlilik alınması için iyi bir isim seçimi yapılması gerekmektedir. Bu konuyu sizlere örnekleme vererek anlatmaya çalışarak seo için site adını belirleme konusunda ipuçları vereceğiz.

Ben kendim Konya’da yaşadığım için buradan bir örnek vererek gideceğiz. Konya’da bir çilingir dükkanım var ve LOKAL SEO çalışması yaparak burada hizmet vermeyi düşündüğüm içim site ismini buna göre belirleyeceğim.

Alacağım site adı anahtarcı, çilingir üzerine olacağı için konyacilingirci.com adresi gibi bir isim ile başlayabiliriz. Bu lokal çalışma için geçerli bir seo için domain ismidir. Eğer bu isim kullanıyorsa konya-cilingirci.com ismini – tire işareti ile arada kullanarak da alabilirsiniz.

Arama motorları tarama yaparken soldan sağa doğru ve yukarıdan aşağı doğru yaparlar bunun için sitenizin adında anahtar kelimenin geçmesi seo için yararlı olacaktır.

Site ismini belirlerken bu ipuçlarına dikkate almanızda fayda vardır. Peki domain uzantısı ne olmalıdır. Daha önceki konularımızda site uzantıları, domain uzantıları anlamı konusunda yazımızı inceleyebilirsiniz.

En çok kullanılan ve Google tarafından sevilen domain uzantıları olarak com, net, com.tr, web.tr, gen.tr uzantıları alabilirsiniz. Ama en çok com tercih edilmektedir.

Eğer Türkiye’de hizmet verecekseniz com.tr uzantısı alabilirsiniz. Bunun için belge ibraz etmeniz gerekecektir. Bu konumuzda site ismi belirlemek, sitenin adını hangi kriterlere göre seçilmelidir bununla ilgili ipuçları vermeye çalıştık.

Bunun SEO bakımından önemini belirtik. Konumuz hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorunlarınızı göndererek sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın