Sponsorlu Bağlantılar

SEO İNBOUND MARKETİNG ÇALIŞMASI

65 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda SEO için önemli kavramlardan biri olan ve ayrıca bir satış tekniği inbound marketing çalışması hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İnbound marketing nedir, önemi nedir? Bunu seo ile doğrudan bir bağlantı kurabiliriz.

Bir mağazanız var ve müşteri dışarıdan bu mağazaya baktığında ne kadar süslerseniz en güzel ürünleri vitrine koyarsanız müşterinin dışarıdan içeriye girmesi o kadar kolay olacaktır. Müşteriye vereceğiniz ilk itibar önemlidir.

İnternette inboud marketing çalışması ise SEO bakımından aynı bu anlattığım özete benzemektedir. Satış için önemli olan bu çalışmalarda kullanıcı arama yaptığı arama kelimesinden verdiğiniz link, title ve açıklama ( description ) yapısı sayesinde ziyaretçinin sitenizi ziyaret etmesi o kadar kolay olacak ve müşteriyi siteniz hakkında daha girmeden aydınlatmış olacaksınız.

Sitenizde satış yaptığınız ürün kalitesini ziyaretçinin kafasını karıştırmayacak şekilde anlattığınız da ve her şeyi sunduğunuzda müşteri size güvenle bakacaktır.

Müşteri alışveriş esnasında kafasına gelecek her türlü soruya cevap bulabilecek bir sayfa yapısında olması ve aradığını kolaylıkla bulabilmesi önemlidir.

Bu nedenle seo bakımından inbound marketing önemi bir kez daha öne çıkmaktadır. Müşterilere yararlı bilgiler, açıklayıcı bilgiler oluşturun ve müşterinin sizinle iletişime geçeceği kanallar açın, bunlara geri dönüşler yapınız. Müşterilere sosyal ağlar üzerinden müşterinizle iletişime geçiniz. Gerektiğinde müşterilerin görüşlerini, notlarını iletmesi için blog sayfalar oluşturunuz. Bu e-ticaret siteleri için önemlidir.

İşte buna seo inbound marketing çalışması denmektedir. Bunun önemini siz sütüne düştükçe ne kadar kıymetli olduğunu anlayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın