Sponsorlu Bağlantılar

Arama Motorunda DeepCrawl ve Freshbot kavramı

525 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda seo çalışmaları yazımızda seo için önemli olan ve bu iki terim hakkında DeepCrawl ve FreshBot hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir makale ve yazı yazdığınızda bu yazılar Google arama motoru veri tabanına işlenmesi, kayıt olması gerekmektedir. Bu arama motoruna kayıt olmaya indexleme adı verilmektedir. Dünyaca ünlü ve en çok kullanılan arama motoru Google sitemizi bot yardımı ile indexlemektedir.

Bu botlar sitemize gelerek yazıları veritabanına işlemek suretiyle indexlemesini yapmaktadır. Bu indexleme içinden DeepCrawl ve Freshbot kullanmaktadır. Bu indexleme botları arasında kullanılan botların yapısı farklıdır.

DEEPCRAWL BOTU

Bu bot sitenize gelerek tüm her yeri gezer ve bütün her şeyi hızlı şekilde indexlemeye yarayan bot dur.  Bu bot ortalama haftada bir kere sitenizi ziyaret eder.

FRESHBOT

Bu bot sitenize güncellemenize göre günlük 2 veya 3 defa gelerek linkleri veritabanına kayıt ederek DeepCrawl botuna hazır hale getirt ve DeepCrawl bot gelerek tüm sitenizin içeriğini gezerek indexlemesini yapar.

Sadece siz robots.txt belirlediğiniz izin vermediğiniz dosyaları, klasörleri indexlemesini yapmaz. Bunun için en önemli bot burada DeepCrawl botu önemlidir. Siteniniz sağlıklı olması için Crawl analiz araçları kullanılmalıdır.

Bu SEO çalışması için önemlidir. Bunun için kullanabileceğiniz crawl araçları olarak “https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/  adresinden indirerek kullanabilirsiniz. Ayrıca “https://www.deepcrawl.com/ adresi üzerinden de ücretsiz deneme sürecinde kullanabilirsiniz.

Bu konumuza seo hakkında bilgi sahip olmak isteyen site sahipleri webmasterler için bilinmesi gereken seo terimleri arasında iki bot hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bununla ilgili bilgi eklemek için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın