Sponsorlu Bağlantılar

Küçük işletmeler internette kendini nasıl tanıtabilir?

24 views
Sponsorlu Bağlantılar

Küçük bir işletmeniz var ve büyümek adınızı duyurmak, marka bilinirliği sağlamak istiyorsunuz. Bunu nasıl yaparak isminizi duyurabilirsiniz?

Burada yine Google devreye girerek SEM ( Search Engine Marketing ) aracılığı ile sesinizi Tüm yurtdışı, yurtiçi hatta bulunduğunuz semte Google ücretli Adwords para karşılığında sitenizi “anahtar kelimeler” ile gösterebilirsiniz.

Ben buna biraz daha örnek olarak açacak olursam; Ali’nin bir sıhhi tesisat dükkanı var ve bulunduğu semte hatta bulunduğu ilçede hizmet verdiğini herkesin bilmesi amacıyla ücretli reklamcılıktan yararlanmak istiyor.

Bunun için Arama motoru pazarlaması yani (SEM) faydalanarak Adsworks aracılığı ile belirlediği anahtar kelimeler karşılığında Google aramalarında görünmesi en iyi sonuçları elde edecektir. Bu anahtar kelimelere ücret ödeyerek arama sonuçlarında en başta listeleneceği için sitesine, facebook sayfasında ziyaretçi çekecek ve müşteri geri dönüşümü sağlayacaktır.

Buna örnek müşteri mutfağında lavabosu tıkandığı için arıza geçtiği için hemen mobil telefonundan arama yapacaktır “lavabo tıkandı Konya” kelimesi ile Google arama yaptığında siz bu kelimeye ücret karşılığında öne çıkacağı için sizin reklamlarınız görünecektir.

Biz buna Google ücretli ödeme karşılığında arama reklamları demekteyiz. Bunun için Google ücretsiz olarak konularından yararlanabilirsiniz.

Dijital Atölye “https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye” adresi üzerinden faydalanabilir veya ücretli olarak destek alabilirsiniz.

Şirketinizi, Firmanızı Google Maps eklemek suretiyle haritalarda çıkarak müşterileriniz mobil cihazlarda harita ile size kolaylıkla erişebilir.

Bunun dışında SEO çalışmaları yapan arkadaşlar anahtar kelime çalışmaları yaparak belirlediğiniz anahtar kelimelerde yükselişe geçmek için çalışmalar yapmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın