Sponsorlu Bağlantılar

Şekilli yazı nasıl yazılır?

4.521 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımız da instagram da şekilli yazılar nasıl yazılır? Konusunda sizlere detaylı, ayrıntılı bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda ise sosyal ağlarda Facebook, Twitter ve diğer ağlarda jenerik yazılar yazma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Sosyal ağlarda başta instagram da olduğu gibi kişilerin profillerinde şekilli yazılar görmüşsünüzdür bunlar nasıl yazılır? Nereden alınıyor hep bir merak konusu olmuştur biz instagram dedik ama word de yazılar veya herhangi metinde şekilli font yazılar nasıl yazılıyor bunları daha önceden bahsetmiştik.

Şekilli harfler genelde yazı yazma araçlarında kullanılan fontlar kullanılmaktadır. Bu fontlarda Windows fontlarını kullanmaktadır. Arayıp da bulamadığınız yazı fontları ise “fonts.google.com” üzerinden de bulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Arayıp da bulamadığınız farklı fontlardaki yazı tiplerini Google Fontlar üzerinden bularak istenilen yerlerde kullanabilirsiniz.

Farklı yazı tiplerini kullanarak şekilli yazı yazma işleminde kullanabilirsiniz. Ayrıca Skype ve diğer programlar da nicklerde kullanarak takma adlarda kullanabilirsiniz.

Eğer sizde sosyal ağlarda, nick kullanımda, yazılarınızda değişik şekilli yazılarını Google Font üzerinden yazarak kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın