Sponsorlu Bağlantılar

Dofollow & Nofollow Link Nedir ?

594 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da websayfa – website ile ilgilenenler amatör veya profesyonel uğraşanlar için Dofollow ve Nofollow link nedir bununla olarak temel bilgi vermek istiyorum. çoğu kişi sitesine banner veya tanıtım yazısı alırken bu terimler karşısına çıkmaktadır vermiş olduğunuz linkler dofollow mu ? yoksa nofollow mu ? Şimdi bizde bu iki link çeşidi ni temel olarak inceleyelim.

Dofollow link Nedir?

Bir siteniz var ve başka bir site üzerinden bir link aldınız , yani bir reklam kodu , tanıtım yazısı alarak sizin sayfa’ya bu link ile ziyaret eden olmakta . Bu site’de dofollow link kullanıldıysa bu site sizin siteye kefil olmuş bu site’nin pagerank yüksek ise sizinle bir nevi paylaşmış oluyor ve google iyi görüntü vermiş oluyoruz.

yani bir bir site’den pagerank , alexa , truest değeri iyi bir site üzerinden yani kıymetli bir site üzerinden kendi sitenize dofollow backlink alırsanız sizinde sitenizin değeri artmış oluyor.

dofollow - nofollow link

Dofollow Link Kodu Nasıl Verilir ?

<a href=”https://ademocut.com” rel=”dofollow”>Adem ÖCÜT – Sistem ve Ağ Uzmanlığı</a>”  bu bir örnek koddur. tırnak işareti olmadan kullanabilirsiniz .

Nofollow Link Nedir?

Bu link’de Dofollow linklerin tam tersi bu linkler benim istemediğim linkler’dir bir önemli yok anlamı içermektedir. yorumcuların bıraktığı linkler diyerek örnek verebiliriz. Nofollow link nasıl verilir ?

<a href=”https://ademocut.com” rel=”nofollow”>Adem ÖCÜT – Sistem ve Ağ Uzmanlığı</a>” bu örnek link olarak verebiliriz. tırnak işaretlerini kullanmadan kullanın.
Peki ne yapmamız gerekir , Web siteniz için dışardan dofollow link alınız , dışarı link verirken ise nofollow link veriniz bu sizin site sağlığı Seo çalışmaları için iyi olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

wordpress dofollow nedir , nofollow nedir , backlink nedir , dofollow ne işe yarar , dofollow nereye kullanır , dofollow kod , nofollow html kod , dofollow link örneği , nofollow link örneği , dofollow link verme , dofollow link çıkışı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın