Sponsorlu Bağlantılar

sd kartın yazma koruması nasıl kaldırılır?

324 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda SD Karta yazdırılmıyor hatası ve bununla ilgili bu sorunun nasıl çözüleceğine dair ipuçları vermeye çalışacağız.

Verilerin saklanması, taşınması veya bir araba, fotoğraf makinasında görsel media ürünlerin depolanması, arşivlenmesi için harici bellek türünden SD Kart tercih edebilirsiniz. Bunları genelde fotoğraf makinası, telefonlarda ve arabada müzik dinlemek için kullanılan türlerdir. Sd Kart’a sonradan veri yüklemek, dosya yada müzik, resim, fotoğraf vb. materyalleri yükleme sırasında karşınıza bu belleğe yazdırılamıyor “sd karta yazma izni yok” gibi uyarı mesajları alabilirsiniz.

Bilgisayardan veya diğer elektronik cihazlardan sd karta veri yazdırması esnasında oluşan sorunlar nasıl çözülür?

sd kartın yazma koruması nasıl kaldırılır

Bu tür cihazlarda bir yazdırma koruması vardır. Eğer bu koruma aktifse bu tür media ürünlerine hiçbir şey yazdıramazsınız yani veri dosyası gönderemez, kopyalama yapamazsınız. Bu nedenle SD Karta yazdırılmıyor sorunu için bu sd kartın yazma korumasını kaldırmak gerekecektir.

Disk Yazma Korumalı” oldu için bu sorunun çözümü aslında oldukça kolaylıktır. Bunun hangi kartı kullanıyorsanız kullanın Comfort Flash Card, SD Smart Media Card, MMC Multi Media Card, Memory Stick Card, Micro Sd çözümü aynıdır.

 

Hafıza kartı yazmaya karşı korumalı bu küçük bir güvenlik önlemi olduğu için yukarıda örnek resim de olduğu gibi çentiği açık duruma getirmeniz gerekecektir. Bu çentik kapalı olursa koruma devreye geçeceği için içinde dosyaları korumaya alacaktır.

SD Hafıza kartı üzerinde güvenlik önlemi için geliştirilmiş çentiği yerini değiştirdiğiniz de sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Eğer önemli notlarınız belgeler, dosyaları saklıyorsanız bu güvenliği aktif duruma getirmeniz de tavsiye vardır. Bunun dışında bazı programlar ile hafıza kartını şifreleme ile okunamaz, yazdırılamaz hale getiren üçüncü parti yazılımlar program olacağını unutmayın bu sorun şifrelenmiş sd kartlarda yaşanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

sd kartın yazma koruması nasıl kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın