Sponsorlu Bağlantılar

Print Screen (PrtScn) Tuşu nedir?

1.234 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda prtscn tuşu hakkında sizlere ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Bununla ilgili bilgiler aktaracağız.

prtscn tuşu Klavyede yerini aldığına göre mutlaka önemli bir görevi üstlendiği ve sıklıkla kullanıldığı aşikardır. Peki prtscn tuşu ne işe yarar? Bununla ilgili sizlere aşağıda ilerleyen akışımız da aktaracağız.

Print Screen Tuşu

Print Screen tuşu klavyede kısaltılmış olarak prt scr butonu ekran görüntüsü almak için atanmış son derece yararlı, faydalı bir tuştur. Bir siteyi ziyaret ettiğiniz ve anlık görüntüsü almak ya da bir resmi kopyalama engelli olduğunda ekrandan görüntü almak, çekmek için bu tuşu kullanabilirsiniz.

Bunu denemek için Bilgisayar’da Paint açınız bunu açmak için Windows 10 veya Windows 7 farklılık göstermektedir kısa yol olarak arama yerine paint yazdığınız da bu programı çağırabilirsiniz. Paint açtıktan sonra herhangi bir ekran görüntüsü almak için prt scn ( print screen ) tuşuna basınız ve Paint üzerine gelerek CTRL+V tuşlarına yani yapıştır komutu ile ekranın görüntüsünü buraya yapıştırabilirsiniz.

print screen tuşu nasıl kullanılır kısaca bununla ilgili örnek vermeye çalıştık, bazı dizüstü bilgisayarda veya desktop bilgisayar da FN+Prt Scr tuşuna birlikte basarak çalışmaktadır.

Bu konumuzda print screen tuşunun görevi bu şekilde olmaktadır. Bilgisayar ekranının görüntüsü alarak paint yapıştır ve düzenleme ile şekillendirebilir veya çekilen ekran görüntüsü mail yazma yerine direk olarak da yapıştırarak e-postalar da görüntü eklemeyi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

prt sc tuşu, prt sc tuşu ne işe yarar , prt sc tuşu görevi nedir, prt sc butonu, print screen ne işe yarar, print screen tuşu, print screen butonu, print screen nerede, print screen, print screen ne demektir, print screen tuşu hangisi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın