Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de yerinekoy formülü ile hücre içindeki değerleri değiştirme

91 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de yerinekoy formülü kullanarak bir hücre içindeki tek veriyi değiştirerek diğer hücrelerde bulunan aynı verileri de değiştirme işleminden bahsedeceğiz.

Bunu daha iyi anlatabilmek için resimli ve ayrıca video anlatım ile yerinekoy formülünü anlatarak bilgi vereceğiz.

Yukarıda bir tablomuzda eski adı ve yeni ad olarak iki farklı tablomuz var ilk tablomuz olan eski adı olarak geçen hücrelerde PKT olarak kısaltışmış olarak geçmektedir. Biz bunu Yeni adı olarak geçen tablomuza “paket” olarak adlandırarak aynısı alacağız.

EXCEL YERİNEKOY FORMÜLÜ

Burada kullanacağımız formül #yerinekoy formülüdür. Bu formülün kullanıcı =yerinekoy(metin;eski_metin;yeni_metin;[yinelenen_sayısı]) olarak kullanılmaktadır. Bizim kullanımız şu şekilde olacaktır.

=yerinekoy(D4;”PKT”;”PAKET”)

Bu formülde Eski Adı tablosunda D4 hücresindeki PKT kelimesini PAKET ile değiştireceğiz. Bunun için yukarıdaki formülü uyguluyoruz. Bunu birde size video anlatım ile nasıl yapıldığını video ile anlatacağız.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda video ile Excel yerinekoy formülü kullanımı ile hücre içinde bir değerin nasıl değiştiğini anlattık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın