Sponsorlu Bağlantılar

Savcı İp Adresini Nasıl Bulur?

5.600 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda sıklıkla sorulan sorulardan biri olan ve sosyal ağlarda twitter , instagram , facebook veya diğer platformlarda yaşanan sorunlardan biri ve işlenen suçlar , tehdit edilmek , şantaj vs. gibi adli vakalar neticesinde ip adresi tespiti nasıl olur , savcılık ip adresini nasıl tespit eder bulur bununla ilgili küçükte olsa bir ipucu vereceğim. 

Savcılık adli soruşturma yapabilmesi için bir şikayet dilekçesinin olması gerekmektedir. Eğer mağdur durumda iseniz savcılığa şikayet etmeniz gerekmektedir. Şikayet sonrası savcılık hangi platform’da yaşanan bir şikayet var ise o platforma yazılı olarak ip adresi tespiti için talep göndermektedir. 

Sizi zor durumda bırakan kişinin kullanıcı adı ile hangi ip adresinden bağlandığını giriş yaptığı bu platformlar belli sürelerde loglarında kayıt ederler gerektiğinde istenildiğinde sanal suçlar , siber suçlar‘dan dolayı oluşabilecek durumlarda gerekli makamlara , mercilere verilmek üzere kayıt altında tutulur.

Savcılık bu ip adresini site , video platformdan istedikten sonra o ip adresi hangi İnternet sağlayıcısından hangi İnternet abonesine verildiğini talep eder ve böylece o ip adresi hangi gün ve hangi saat’de aboneye verilmiş ise tespitini gerçekleştirilir ve böylece savcı ip adresinin kime ait olduğunu ve suçu kimin işlediğini tespit eder ve davayı açar adli süreç başlamış olur. Bu süreç yazışmalar uluslar arası gibi durumlarda  uzaya bilir ve kısala bilmektedir. 

Arama Tags & Etiket;

facebook savcılık ip adresini kaç günde tespit eder , savcılık ip tespiti , instagram ip adresi veriyor mu , savcılık ip adresi nasıl tespit eder , ip adresi savcılık , ip adresinden suçlu nasıl bulunur , instagram ip adresi , Facebook ip adresi , Twitter ip adresi , Swarm ip adresi , Periscope ip adresi , Tumblr , Whatsapp , Wechat , Linkedin , Tumblr , Tango

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın