Sponsorlu Bağlantılar

İphone Yeni Klavye Nasıl Eklenir?

1.082 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple ürünlerinden İphone telefonda yeni klavye nasıl eklenir? iphone klavye konusunda sizlere ipuçları vermeye çalışacağım. İphone yeni klavye neden ihtiyaç duyarız , neden eklemeliyiz? Temel olarak ilk akla gelen Emoji Klavyesidir.

Whatsapp veya Facebook , İnstagram ,  Twitter gibi sosyal ağlarda smiley işaretleri yapabilmek için Emoji klavyesi eklemek gerekecektir bu belli başlı ilk nedenlerden biridir. Bununla birlikte yabancı dil ile yazabilmek için buna örnek Rusça veya Çince gibi karakter kullanmak gerektiğinde iphone klavye ekleme gereksimi duyabilirsiniz. 

İphone Yeni Klavye Nasıl Eklenir?

Yeni Klavye eklemek için İphone Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > bu adımları takip ediyoruz Klavyeler ayarlarına geliyoruz.

Yeni Klavye Ekle… ayarına giriyoruz. Bu klavyede bulunan eklemek istediğiniz aşağıda sıralı şekilde bulabilirsiniz bunlardan birini veya bir kaç dil tercihi yapabilirsiniz. 

Önerilen Klavyeler ;

Türkçe ve İngilizce ( ABD ) 

Diğer İphone Klavyeler ;

Almanca , Almanca ( Avusturya ) , Almanca ( İsviçre ) , Arapça , Bengalce , Bulgarca , Çekçe , Çerokice , Çince , Danca , Endonezce , Estonca , Filipince , Fince , Flamanca , Fransızca , Fransızca ( Belçika ) , Fransızca ( İsviçre ) , Fransızca ( Kanada ) , Güceratça , Hawaii Dili , Hırvatça , Hindistan İngilizcesi , Hintçe , Hollandaca , İbranice , İngilizce , İngilizce ( Avustralya , Hindistan , Japonya , Kanada , Singapur , İspanya , Latin Amerika , Meksika ) , İsveççe , İtalyanca , İzlandaca , Japonca , Katalanca , Korece , Lehçe , Letonca , Litvanya , Macarca , Makedonca , Malayca , Marathi , Norveççe , Pencapça , Portekizce ( Brazilya ) , Romence , Sırpça ( Latin ) , Slovakça , Slovence , Tamilce , Tayca , Telugu , Tibetçe , Ukranyaca , Urduca , Vietnamca ve Yunanca dil tercihleri mevcuttur. 

İphone Klavyeler Arası Nasıl Geçilir?

Klavyede yazı yazarken veya varsayılan klavye olarak Türkçe kullanıyorsunuz ve diğer klavye’ye nasıl geçiş yapacağız? klavyeler arası geçiş nasıl yapılır?

mesaj yazarken klavye’de dünya işareti göreceksiniz. bu Dünya işaretine basılı tuttuğunuzda ekli klavyeler görülecektir. 

 

Klavyede Dünya Simgesine basılı tutulduğunda Seçili Klavyeler görünecek ve parmağınızda sürükleyerek seçtiğiniz dili üzerine gelince parmağınızı bıraktığınızda klavye değiştirmiş olacaksınız. 

İphone Klavye Nasıl Kaldırılır?

Yukarıda konularımızda klavye ekleme anlatmaya çalışmıştık , şimdi ise iphone klavye nasıl kaldırılır , bununla ilgili anlatım yapalım. daha önceden var olan veya istemediğiniz klavye kaldırmak için tekrar Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > adımlarını takip ediyoruz Sağ Üst KöşedeDüzenle” kısmına giriyoruz ve silmek istediğimiz klavye yanındaki kırmızı nokta ile klavye kaldırma işlemini gerçekleştiriyoruz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın