Sponsorlu Bağlantılar

Şarj Kablosu Neden Kısa’dır ?

893 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz’de akıllı telefonların yoğun bir şekilde kullanılması ile başlıca sorunlardan biri’de Telefonların şarjı , artık telefonlara şarjın dayanmaması , bizi elektrik prizlerine mahkum etmesi tabi bu biraz abartılı oldu bunun çözümü hemen bulundu Powerbank ile artık mobil bir şekilde telefonu şarj edebiliyor olmamız.

telefon şarj adaptörü

Buraya kadar bir sorun yok , şarj olayının’da çözüldüğünü söyleyelim ama gel gelelim Telefonları şarj ettiğimiz Şarj Kablosu Neden kısa üretiliyor ?

Telefonları Şarj ederken doğabilecek Hayati tehlikelerden korumak için olabilir mi ? Mesela nedir , telefonu şarj ederken şebeke elektriği kullanmaktayız , olası bir yıldırım çarpması , düşmesi ile ani elektrik yüklenmesi ve yıldırımın yarattığı akım ile şarj adaptörüne ve oradan mobil telefonlara geçeceği için hayati tehlike içermektedir.

Aynı zamanda elektrik akımının yükselmesi , düşmesi ile bataryalarda patlama olabileceğini’de unutmayalım. o yüzden telefonlarınız şarj’da takılı iken telefon görüşmesi yapmayalım , mümkün oldu kadar şarj kablosundan çıkartalım ve kulaklık kullanalım , telefon’da kulaklık kullanmak  telefonların yaydığı manyetik etki nedeni ile baş ağrısını önlemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın