Sponsorlu Bağlantılar

Sanal Kredi Kartı Nedir ?

122 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kredi kartı , nakit para ve çek yerine günlük harcamalarda kullanılan bankalar tarafınca verilen ve ödeme garantisi altında tutulan bir ödeme şeklidir. Artık tüm hayatımızda yaptığımız gıda , ev eşyaları , elektronik marketlerde vb. diğer alış verişlerde hayatımızın bir parçası olmuştur.

Nakit yerine geçen kredi kartı fiziki olarak günlük hayatımızda kullanıldığı gibi İnternet üzerinden e-ticaret sitelerinde de ödeme şekli olarak kullanılmaktadır. İnternet üzerinde yaptığımız alış verişlerde tabi ki güvenli yerlerden alış veriş yapmak bir o kadar önemlidir. Çünkü telafisi olamayan hatalar ile sonuçlanabileceği için her an dolandırılma ihtimali vardır. İnternet ortamında yapılan alış verişlerde vereceğiniz kredi kartı numaraları yüzünden dolandırma , sahtekarlık olmasın diye Garanti Bankası , Halkbank , Akbank , Vakıfbank , Yapıkredi , Türkiye Finans , Finasbank, DenizBank , İşbank , Kuveyt Türk , Ziraat Bankası , OdeaBank , FibaBank , ING bankaları arasında kullanılmaktadır.

Eğer Fiziki bir kredi kartınız var ise birde sanal kredi kartı alabilirsiniz almanızı tavsiye ederim. Bu kredi kartının çalışma mantığını söyle açıklamak gerekirse ;

Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır ?

Bankanızdan aldığınız kredi kartına bağlı , ilişkili olarak çalışan kredi kartının limiti fiziki kartınızın limiti kadarını kullanabilirsiniz. Fakat bu sanal kredi kartının limitini isteğe göre ayarlayabilirsiniz. Bunun için Kredi kartını aldığınız bankanın sitesi üzerinden giriş yaparak limiti isteğe göre ayarlamasını yapıyorsunuz saten en önemlisi de budur.

sanal kredi kartı

Alış veriş yapacağınız tutar kadar limitinizi açabilir alış veriş sonrası saten bu limit biteceği için bundan sonraki verdiğiniz sanal numaralar ile siz limiti yükseltene kadar alış veriş izni olmayacaktır limit yetersiz kalacaktır.

Sanal Kart numarası , son kullanma tarihi  ve güvenlik numarası size bankanız tarafından İnternet Şubesinden giriş yaparak görebilirsiniz.

Sanal Kart Güvenliği ;

sanal kart numaraları elinizde olacağı için ( benimki telefonda kayıtlı ) çalınma riski ortadan kalkacaktır ve sizin belirlediğiniz limitler doğrultusunda harcama yapılacağı için fazla bir miktarda harcama yapılamaz veya hiç yapılamaz durumda olacaktır.

3D güvenlik bu sanal kart içinde geçerlidir. yapılacak alış verişlerde sms olarak telefonunuza geleceği için yapılan alış verişlerde bilginiz olacaktır.

Ayrıca gerçek kredi kartınıza bağlı olduğu için yıllık aidat sorunu da yaşamayacak ilave bir ücret ödemeyeceğiniz için avantajlıdır. Yaptığınız yere göre taksitlendirme özelliğini de kullanılabilir.

Arama Tags & Etiket ;

sanal kart ,sanal banka kartı , sanal kredi kartı , sanal kart nedir , sanal kredi kartı ne işe yarar , sanal kart asıl kullanılır , sanal kart nereden alınır , sanal kart kullanımı , sanal kredi kartı nasıl , sanal kredi kartı garanti bankası , hangi bankaların sanal kartı var , Axcess , World Sanal Kart , E-Card Finans , Bonus Sanal Kart , Maximum Kredi Kartı , Virtual credit card

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın