Sponsorlu Bağlantılar

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

639 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bizim zamanımızda umreye gidenler , hacca gidenler gelirken çocuklara hediye olarak kamera seklinde gözlük getirirlerdi bunun içinde kabeyi veya mukaddes emanetleri gösteren  görüntüler vardı. İşte ilk sanal gerçeklik gözlüğünün atası diyebiliriz.

sanal gerçeklik gözlüğü

 

evet resmi görünce çoğu kişi hatırlamıştır. ilk sanal gözlük diyebiliriz buna tabiki günümüzde bu sanal gerçeklik gözlüğü farklı teknolojiye büründü.

Sanal Gerçeklik Nedir?

Bir yerdeymiş gibi , oradaymış gibi hisleri duyguları yaşamak  “Gerçeklik” Hissi yaratmak diyebiliriz. Bir anı yaşıyormuş veya bir maceranın , aksiyonun içindeymiş gibi hissetmek , hissi vermek olarak adlandırabiliriz. Teknolojik bilgisayar ,lcd veya akıllı telefonlardaki görüntüleri daha gerçekçi olarak yansıtmak için tasarlanmış gözlüklere sanal gerçeklik gözlüğü denilmektedir.

vr sanal gözlük

VR ( Virtual Reality  ) sanal gerçeklik gözlüğü şuan büyük alış veriş marketlerinde sıklıkla görebilirsiniz . Kullananların ayakta durmakta güçlük çektiğini görmüşünüzdür. Piyasada değişik markalarda Oculus , Samsung , Google , Sony gibi markaları 35 TL başlayan fiyatlardan alma şansınız mevcuttur.

Arama Etiket ;

sanal gerçeklik nedir , sanal gerçeklik gözlüğü nedir , virtual reality what , sanal gözlük ne işe yarar , sanal gerçeklik gözlüğü fiyatı nedir , sanal gözlük

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın