Sponsorlu Bağlantılar

Samsung mu? İphone mu? Almalıyım

4.719 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çok sorulan ve sıklıkla gelen sorulardan biri yeni bir telefon alacağım acaba hangi telefonu almalıyım Samsung mu yoksa İphone telefonlar arasında hangisi tercih etmeliyim gibi sorular insanların beynini yormaktadır.

Hangi telefonu alırsam başım ağrımaz daha iyi olur gibi beynimiz de sorular vardır. Bende bu sorulara kendimce cevap vermeye çalışacağım.

ilk önce kendi şahsi tavsiyem olarak İphone diyeceğim. Peki bunu neden diyorum ? ilk önce buna bir örnekler ile açıklamak istiyorum.

ilk başta android işletim sistemi olan telefonlarda çabuk virüs girme bulaşma durumu vardır . Bilgisayar gibi Android işletim sistemleri’de virüslerden çabuk etkilenmektedir çünkü genel olarak piyasada android işletim sistemi yaygın olarak kullanıldığı için virüs yazan kişiler bunları göz önünde aldığı için android işletim sistemine uygun virüs yazıp yayılmasını hızla sağlamaktadırlar.

İphone İOS işletim sistemi kullandığı için virüs girmesi imkansız gibi bir şey benimde bunu temel olarak saydığım göz önünde olduğu için tavsiyem bunun üzerinedir.

İphone cihazlar , Samsung telefonlara göre daha stabil özelliklerde çalışmaktadırlar.Yüklenen her uygulama veya program bilgisayar’da olduğu gibi Samsung ve İphone cihazları zaman ile şişirmektedir. ama Android telefonlarda bu daha çabuk olmaktadır ve yavaşlamaktadır.

İphone üzerinde bir sıkıntı olduğunda yeni bir güncellemenin gelmesini beklemek gerekmektedir çünkü sistemi yazanlar apple mühendisleri olduğu için sadece bunların yapmış olduğu güncellemeler işe yaracaktır. Samsung açık kaynaklı kodları kullanabileceğiniz gibi telefonu kolaylıkla Root ederek içeriğini değiştirebilirsiniz hatta uygulamaları özel mağazalardan indirip içine atarak bile kurabilirsiniz bununda bu şekilde bir özelliği vardır.

Fiyat konusuna gelince telefon alma kriterlerinin başında gelmektedir , günümüzde İphone 2500 TL başlayan fiyatları ile alım gücünü , Samsung ‘a göre biraz daha pahalıdır. Samsung telefonlarda fiyatlarına göre değişik modeller bulabilirsiniz.

Sizin Tavsiye’niz hangisi ise yorum bölümünden tavsiye , önerilerinizi bırakınız.

 

Arama Tags & Etiket ;

samsung mu iphone mi , Samsung İphone karşılaştırması , samsung mu iphone mi daha iyi , hangisi daha sağlam , telefon önerileri , samsung veya iphone hangisi almalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Samsung mu? İphone mu? Almalıyım (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın