Sponsorlu Bağlantılar

Saat dilimine şehir // ülke ekleme nasıl yapılır?

582 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows işletim sisteminde bilgisayarda bulunan ülke saat dilimine şehir, ülke ekleme konusunda sizler bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

Bunu şimdi şu şekilde basitleştirerek biraz daha anlaşılır şekilde sizlere örnek resimde verdiğimiz sizlere anlatacağız.

  • Denetim masası
  • Tarih ve Saat

Adımlarına girerek zaman diliminde bulunan herhangi bir zaman diliminde bulunan ülkeye ekleme veya mevcut olan ülkenin ismini değiştirebiliriz.

Yukarıda adımları takip ederek “saat dilimini seç” kısmından bulunan “şehre bir ülke başkenti veya herhangi bir il, ilçe adı da ekleyebilirsiniz. Bunun için sizlere vereceğimiz adımları takip etmeniz gerekecektir. Fakat eklediğiniz şehir aynı saat diliminde olduğundan emin olunuz.

Yani bir Türkiye ile Kanada arasında 10 ~ 12 saat zaman farklı olacağı için eklenecek ülke başkenti veya şehrin saatlerde olduğundan emin olunuz.

SAAT DİLİMİNE ŞEHİR EKLEME WİNDOWS

Windows saat diliminde olmayan şehir, ülke ilave etmek için kayıt defteri düzenleyici üzerinden eklemeyi yapacağız.

Windows + R tuşlarına birlikte basınız ve çalıştır penceresini açınız. Çalıştır penceresine ”regedit.exe” komutu yazarak “kayıt defteri düzenleyicisi” açılacaktır.

CTRL+F tuşlarına birlikte bastığınızda “BUL” penceresi açılacaktır. Bu pencereye eklemek istediğiniz ülkenin veya şehrin ismini yazınız.

Arama tuşuna İstanbul yazdım ve İstanbul’u bulduktan sonra Düzenle kısmından İstanbul yerine Konya veya Ankara olarak Ekleme yapabilir veya farklı bir şehir, il, ilçe, köy ya da kendi isminizi bile yazabileceğinizi unutmayınız.

Bunun devamını aşağıda video ile de izleyerek nasıl yapılacağına dair ipucu vereceğiz ve sizde değiştireceksiniz.

WİNDOWS ZAMAN DİLİMİNİ DEĞİŞTİRME

Yukarıda konumuzda Windows saat dilimini değiştirme, saat dilimine ülke, şehir ekleme konusunda nasıl yapılır tarzında konumuzla sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşım yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın