Sponsorlu Bağlantılar

Realtek High Definition Audio güncelleme nasıl yapılır?

2.198 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Realtek High Definition Audio güncelleme konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda ses kartı Realtek High Definition Audio ve diğer ses kartları bilgisayarda daha düzgün ve kaliteli ses alabilmek için kullanılmaktadır. Bu nedenle bu ses kartları zaman zaman güncellenmelidir.

Bizimde bu konumuzda Realtek High Definition Audio sürücüsü nasıl güncellenir bu konuyla alakalı olarak siz takipçilerimize aşağıda vereceğimiz adımlarla çözüm sunacağız.

REALTEK HİGH DEFİNİTİON AUDİO DRİVER GÜNCELLEMESİ

Sürücü güncellemelerinde işletim sistemi ve kullandığınız işletim sistemi mimarisi yani 32 bit veya 64 bit kullanımı önemlidir.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve öncesi işletim sistemlerinde ayrıca kullanılan bit önemlidir. Bunun için işletim sistemi kaç bit nasıl anlaşılır konumuzu okuyarak ilk önce sistemin bit yapısını ve işletim sistemini bilmemiz gerekmektedir.

Realtek High Definition Audio güncellemesi gerçekleştirmek için resmi sitesi üzerinden kullandığınız ses kartının modeline göre sürücüyü bulun işletim sistemi, bite göre indirip güncellemeniz gerekecektir.

SES KARTI NASIL GÜNCELLENİR

Bilgisayarda veya laptop dizüstü bilgisayarda kullanılan markaların resmi sitelerinde de bulabilirsiniz. Bunun dışında güncelleme yapabilmek için aygıt yönetici üzerinden ses kartı ait modeller başta olmak üzere diğer tüm donanım sürücülerini güncelleyebilirsiniz.

  • Windows + R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “devmgmt.msc” komutunu yazın
  • Aygıt yöneticisi penceresinde “ses girişleri ve çıkışları” sekmesine geliyoruz.
  • Güncelleme yapacağımız Realtek High Definition Audio üzerine geliyoruz.
  • Sürücüyü güncelleştir

Realtek High Definition Audio iki farklı güncelleme çıkacaktır.

  • Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara
  • Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara

Eğer resmi web sitesi üzerinden Realtek High Definition sürücüsünü bilgisayara indirdiyseniz “sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” menüsü üzerinden güncelleyebilirsiniz. İnternet üzerinden sürücü arayıp güncellemesi için otomatik olarak ara seçeneği kullanabilirsiniz.

Bunun dışında otomatik sürücü güncelleme programlarını da kullanabilirsiniz. Driver Booster gibi otomatik sürücü bulup güncelleyen yazılımları kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda Realtek High Definition Audio sürücüsü nasıl güncellenir, güncelleme nasıl yapılır konularında yardımcı olmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından bize ulaşabilir güncellemelerden haberdar olmak için e-posta aboneliği seçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın