Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Tv Güvenlik ipuçları

65 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çoğumuzun evinde olan ve kullandığımız Akıllı Tv ne kadar güvenli hiç aklımıza bu soru geldi mi? Akıllı televizyonlarda güvenlik açığı var mıdır? Acaba birileri bizi televizyon üzerinden izliyor mu? Bu sorular mutlaka birilerinin aklına gelmiştir.

Bu soru karşısında bizimde Smart TV güvenliği hakkında birkaç püf noktası vererek bir açık varsa bile bunu en düşük seviyede bu açığı nasıl kapatabiliriz! Bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

AKILLI TELEVİZYON GÜVENLİĞİ

Akıllı Tv satın aldınız televizyon üzerinde internet üzerinden birçok erişime izin verilebilmektedir. Ev ağlarınıza, web sunuculara izin verilmesi nedeniyle bir açık oluşabilmektedir. Bu nedenle smart tv güvenlik açığı en kötü ihtimalle dahili kamera ve mikrofonu internet üzerinden izin olarak kullanılması olabilir.

SMART TV GÜVENLİK AÇIĞI VAR MI?

  • Satın aldığınız Akıllı televizyonlarda dâhili kamera ve mikrofon olup olmadığını sorunuz. Önceden satın aldıysanız televizyonun marka ve modeline göre internet üzerinden araştırın var mı? Diyerek araştırın.

Kamera ve mikrofon varsa bu donanımlara ihtiyaç var mı eğer bu ihtiyaç duyulmuyorsa bu donanımları devre dışı bırakınız. Bunları devre dışı bırakamıyorsanız kameranın üzerine siyah bant çekerek kapatınız.

  • Akıllı Tv yönetici şifresi varsa bunun ne olduğunu kılavuzunuzda bakarak bu yönetici şifresini değiştiriniz.

Tv de yüklü uygulamaların kullanılabilmesi için şifreye ihtiyaç duyacağı için hangi uygulamalara izin verip verilmeyeceğine karar verebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

  • Akıllı televizyonların güncelleme özelliğin olduğundan emin olunuz. Çoğu model kendini güncellemektedir. Bu güncellemeler ile açıkların kapanacağını unutmayın.
  • Wi-Fi şifreniz ile bağlantı kuruluyorsa şifrenizi değiştirin. Böylece korsanların sızmasını engelleyebilirsiniz.

Akıllı Televizyonlar gizlilik politikalarında sizden hangi bilgileri topluyorlar bunu kılavuzdan inceleyiniz. Mutlaka sizden bir veri toplamaktadır.

Tavsiye Yazı; Akıllı Tv Kanal Listesi Nasıl Yüklenir

Yukarıda saydığımız adımlarla Akıllı TV güvenlik önlemlerini alabilirsiniz. Herhangi bir açık varsa televizyon ile internet bağlantınızı kontrol ediniz ve internet kullanmıyorsanız bağlantını kesebilirsiniz. Konumuz hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın