Sponsorlu Bağlantılar

.rar uzantılı dosya nasıl açılır?

1.662 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda olmazsa olmazlardan olan popüler sıkıştırma programı Winrar Programı uzantısı rar dosyası dosya yüklemelerinde veya mail de dosya gönderimi sırasında film ciltleme, şifreleme hatta dosya silmede bile kullandığımız bir yazılımdır.

Bu konumuzda rar dosyası açma nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. İnternet üzerinden indirdiğiniz dosyalar veya film, müzik genellikle rar uzantılı dosyalar ile sıkıştırılmış olarak indirilir .rar uzantılı dosya açmak için ve sıkıştırılmış rar dosyalarını cilt’den çıkartmak için ne tür yazılımı ihtiyaç vardır.

RAR DOSYASI NASIL AÇILIR?

.rar dosyası açmak için kendi yazılımına ihtiyaç vardır. Bu yazılımı internet ortamından ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Bu program bilgisayarınızda mutlaka olması gereken ve devamlı gerekecek olan yazılımda bir oyun cd aldığınızda bile oyun dosyalarını bilgisayara çıkartmak için part1, part2 gibi dosyaları arşiv ciltten çıkarmak için kullanacaksınız. Rar dosyası Winrar sayesinde açılacaktır. Bunun dışında RAR, ZIP, 7-Zip, ISO, CAB, ARJ, LZH, TAR, ACE, Gzip, UUE, BZIP2 gibi dosya uzantılarına da destek vermektedir.

Arama Tags & Etiket ;

rar dosya açma, rar dosyası nasıl açılır, rar uzantılı dosya açma, rar uzantılı dosyalar nasıl açılır, rar formatı , rar ile sıkıştırılmış dosya açma, rar nasıl açılır, .rar dosya açma, rar dosyaları oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın