Sponsorlu Bağlantılar

instagram etiket { hashtag } çalışmıyor?

5.797 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram sorunlarından biride etiket veya diğer adıyla #hashtag çalışmıyor olmasıdır. Siz takipçilerimiz tarafından gönderilen sorunlardan biri olan etiketler çalışmıyor paylaştığım video veya resimler etiketlerde görünmüyor olmasının nedeni nedir? Bununla ilgili ne yapılabilir? Bizde bununla ilgili çözüm üretmeye çalışacağız.

İnstagramda takipçi artırmak, paylaşımlarda beğeni sağlamak için en doğal yöntemler arasında yer eklemek veya paylaşılan içeriklere uygun etiketler eklemek olacaktır. Etiket kullanımı oldukça önemlidir. Eğer doğru etiket kullanımı sonucunda etkili geri dönüşler sağlanabilmektedir. Eğer bu etiketler konusunda düzgün kullanım olmazsa bir işe yaramayacağını söyleyelim.

Paylaştığınız media ürünü ( fotoğraf, video ) içerik ne tür paylaşım içeriyor örnek verecek olursak bir İzmir/Çeşme’de bir manzara paylaşımı içeriyor buna uygun olarak alt etiketler kullanabilirsiniz.

#manzara #izmir #deniz #bodrum #çeşme #alaçatı #yaztatili #summer2018 #travel #tatil #gezi gibi etiketlemeler kullanabilirsiniz. Bu hashtag paylaşımda yer ( Konum ) olarak eklediğiniz ve içeriğe uygun olması ve instagram limitleri kurallarına uygun bir şekilde paylaşım yapıldığına dikkat ediniz.

İnstagram hashtag çalışmıyor sebeplerinden biri çok fazla etiket kullanmanız limitleri aşmanız olacaktır.  Kendi gözlemlerime göre birde paylaşım altında çok fazla yüksek trend olan etiketler kullanmak paylaşımların çok görüleceği anlamı taşımıyor.

İnstagram arama motoru “Etiketler” kısmına girdiğiniz de popüler etiketlerden örnekleme yapacak olursak ;

#instagram   ( 212 786 276 ) gönderi

#instagramer (10 093 163 ) gönderi

Olarak görünmektedir. Paylaşımlarda bu iki etiketi aynı anda kullandığınız da paylaşımlar ya hızlı bir şekilde kaybolacak diğer kullanıcıların görmediği bir şekilde ya da gösterilmeyecek.

Bu nedenle etiketleme yaparken bunlara dikkat ederek gönderim sayısı az olan etiketler doğru bir tercih olacaktır. Etiket çalışmıyor nedenlerin sebepleri bunlar olarak görünmektedir.

Bu konuda yaşadığınız sorunları, hataları yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza geri bildirim yaparak çözüm üretmeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram etiket { hashtag } çalışmıyor? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhabalar benim instagramda kişisel blogum vardı kapandı ve 5 gün önce yeni hesap açtım. attığım hikayelerde etiket ve konum ekliyorum fakat hikayem o eklediğim etiket ve konumlarda gözükmüyor yardımcı olur musun ?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın