Sponsorlu Bağlantılar

iphone için QR Okuyucu Uygulaması

704 views
Sponsorlu Bağlantılar

Gazetelere,dergilere,yada Reklam Duvarlarında bile artık Qr Kodlarını görmeniz mümkün, peki bilmeyenler için nedir QR kodu ve ne işe yarar ilk önce bundan bahsetmek istiyorum. QR Kodu İngilizce karşılığı olarak ” Çabuk Tepki ” Anlamı gelerek Quick Response baş harflerini almıştır.

özel cihazlar veya Akıllı telefonların kameraları ile okuta bilen özel Matriks kodlardır.Bu QR Kodlarının nasıl oluşturduğunu öğrene bilmek için Buradan yazdığım makaleye gidebilirsiniz. Şimdi Bu kodları oluşturmak için akıllı telefonlar için uygulamalar nelerdir. 

https://itunes.apple.com/tr/app/qr-reader-for-iphone/id368494609?l=tr&mt=8” adresi üzerinden indirebilirsiniz. Benimde kullanmakta olduğum kullanışı kolay olan QRReader uygulamasını sizde kullana bilirsiniz. Artık bu uygulama ile yolda,otobüs duraklarında,gazete,dergi’de çıkan Qr kodlarını Rahatlıkla okutabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın