Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] search.fbdownloader.com sayfasını kaldırma

293 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motoru Search.fbdownloader.com AdwCleaner programı ile kaldırmaya çalışacağız. Bu işleme başlamadan önce bu sahte arama motorları hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Search.fbdownloader.com ve buna benzer sahte arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirirler ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını kaldırma bunun için 2 yol var birinci adım program kurmadan diğeri ise program kurarak şimdi bununla ilgili adımları takip edelim.

1-Adım :

Bilgisayarımızdaki registry kayıtlarını temizleyerek yapacağız bunun için arama aramasayfam için hazırladığım video yerleştirmek istedim ama youtube tabanında olduğu için erişim yasağından dolayı görüntülenemiyor. o yüzden daha sonra video yerleşimi yapacağım.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı yükleyeceğiz. Bu programı yükledik den sonra diğer çalışan programları da kapatarak taratacağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bu programı kurduk dan sonra Scan butonu ile taratıyoruz. Bu Tarama işleminden sonra bilgisayarımızda girdiler listelenecektir.

adwcleaner scanner

Bu program ile tarama yaptık dan sonra Bilgisayarımızda Zararlı Girdiler listelenecektir. Bu zararlı girdileri Clean Butonu ile siliyoruz. bu silme işleminden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların Özellikler Bölümüne tek tek giriyoruz

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler bölümüne giriyoruz daha sonra Hedef Kısmında http://www.Search.fbdownloader.com uzantısını siliyoruz. Unutmayınız Bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Daha sonra Bu işlemleri yaptık dan sonra Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız bu şekilde kurtulmuş olursunuz. Bizi Takip etmeye Devam Ediniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın