Sponsorlu Bağlantılar

Facebook canlı yayına bağlanamıyor?

685 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizlerden soru & cevap sayfamıza gönderdiğiniz sorulardan biri olan facebook canlı yayına giremiyorum, bağlantı sorunu yaşıyorum, facebook canlı yayına bağlanamıyorum sorunlarında genel olarak cevap vermeye çalışacağız.

Facebook canlı yayın sorunu için farklı sorunun, hatanın kaynağını incelemek gerekecektir. Bununla alakalı olarak telefon hattı ile ilgili, telefonla alakalı ve facebook hesabınızla alakalı olarak yaşanan problemler, sorunlar var mı? Bunu incelemek gerekecektir.

Bununla alakalı olarak Facebook’da bu sorunsal hakkında bir içerik paylaşımında bulunduğunu söyleyebilirsiniz. Bizde buna ilave olarak ekleyeceğimiz sorun çözümü ile ilgili çözüm adımlarını tek tek liste olarak sizlere hazırlamaya karar verdik.

 

Facebook Canlı Yayın Sorunu ve Çözümü

  • Canlı yayına geçmeden önizleme alanına geçene kadar 10 saniye kadar bekleyiniz.
  • Mobil internet veya wifi internetin olduğundan emin olunuz.
  • Video oynatıcı ve buna benzer tarayıcıda engelleme varsa eklenti gibi bunları devre dışı bırakın.
  • Güvenlik duvarında “RTMP” protokol açık olduğundan emin olunuz.
  • Akıllı, mobil telefonlarda bağlantı şeklini kontrol ediniz 3G veya 4G ( LTE ) olduğundan emin olunuz. Düşük bağlantı olduğunda canlı yayına giriş problemi yaşayabilirsiniz.
  • Bu özelliği kullanman geçici olarak engellendi” uyarı mesajı aldıysanız Facebook ile ilgili olarak topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz den dolayı bu sorunu alıyor, yaşıyor olabilirsiniz.

Hesabınızda canlı yayın sırasında topluluk kurallarını ihlal ettiyseniz sizi geçici olarak engellemiş olabilirler bununla alakalı ceza aldığınız sürece beklemeniz gerekecektir. ( açık görüntüler, küfürlü sözler vb. 72 saatlik bir ceza süresi vardır. )

Facebook canlı yayına giremiyorum sorunu, hatası olarak bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bununla alakalı olarak siz bunlardan birini yaşıyorsanız soru hatanın çözümünü kendiniz çözmüş olacaksınız. Facebook canlı yayın hatası alakalı olarak sizinde yaşadığınız sorunlar, hatalar, problemler ile ilgili olarak yorumlar kısmına sorularınızı göndererek cevap alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın