Sponsorlu Bağlantılar

PUBG mobile unfortunately stopped hata çözümü

1.241 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda son zamanların popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG mobil oyun sorunlarından biri olan unfortunately stopped sorunu nasıl çözülür bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Bluehole tarafından yayınlanmış ve geliştirilmekte olan çoklu bir video oyunudur. Uçak içinde başlayarak uçaktan atlayıp istenilen konuma inişle devam eden bu oyunda sonradan farklı konumlarda devam etmeye başlayan bu oyunda mobil cihazlarda yaşanan problemler oluşabilmektedir.

Bunların başında Pubg mobile unfortunately stopped sorunudur. Bizde bu konuda sorun nasıl çözülür, nasıl düzelir sizlere bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

PUBG MOBİLE UNFORTUNATELY STOPPED ÇÖZÜMÜ 2019

2019 ve 2020 yıllarında da bu oyununun popülerliğinin devam edeceğini düşünürsek oyun zamanla sorunlarla baş ağrıtacak gibidir. Bu problemin genel nedenleri nedir, bu sorun neden kaynaklıdır? Bununla alakalı olarak telefonun donanımı ile ilgilidir.

Android tabanlı akıllı telefon, tablette sıklıkla görünen Pubg mobile unfortunately stopped hatası çözümü için aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını uygulayarak çözüm sağlayalım.

  • Telefon bu oyun için gerekli gereksinimi karşılıyor mu? Bu oyun için yeterli kapasite için en az 1 GB boş yerin olması ve 2 GB ram olması gerekmektedir.
  • Telefonda yetersiz ram olması oyunun açılmaması için bir nedendir. Bunun için telefonun kullandığı ram belleği kontrol ediniz.

UYGULAMA BELLEĞİNİ TEMİZLEYİN

Android cihazlarda oyun oynadığınız veya kullandığınız oyunun belleğini temizleyin. Bunun için yapmanız gereken adımlar;

  • Ayarlar
  • Uygulama yöneticisi
  • PUBG Mobile uygulamasını bulun
  • Depolama seçenekleri
  • Önbelleği temizle ve verileri temizle

Yukarıda Pubg mobile unfortunately stopped problemi için telefonun önbelleğini temizleyin ve telefonu yeniden başlatın.

İNTERNET BAĞLANTI KONTROLU

Telefonun internet bağlantısını kontrol ediniz. Telefon mobil veya wifi ağı ile bağlantı sağlıyorsanız kontrol ediniz. İnternet bağlantı sorunları da neden olabilir.

TELEFON FİZİKSEL MÜDAHALE

Telefona fiziksel müdahale ederken telefonun uzun zamandan beridir kapatılmıyorsa telefonu yeniden başlatın.

SD kart kontrol ediniz. Uygulamayı yükleme yeri olarak hafıza kartı olarak seçtiyseniz kartın bozuk olması nedeniyle okuma, yazma sorunu oluşacaktır. Bu nedenle SD kartı kontrol ediniz.

Uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin. Bu bazen dosyaların yüklenmesinde oluşabilecek nedenleri arasındadır.

Telefonun işletim sisteminin yazılım güncellemesini sağlayın. Cihazın yazılımı güncelledikten sonra uygulamanın da güncel olduğundan emin olunuz.

Pubg mobile unfortunately stopped çözümü için son çare telefonu fabrika ayarına geri almak olacaktır. Telefonun yedeğini alınız ve telefondaki bilgileri kayıt ettikten sonra cihazı sıfırlayın ve uygulamayı yeniden yükleyin.

Yukarıda müdahalelerle birlikte telefonda yaşanan Pubg mobile unfortunately stopped çözümü 2020 yılında genelde yaşanan cihazlardaki problemler sebebiyle oluşmaktadır. Bu nedenle yukarıda verdiğimiz adımları gerçekleştirerek düzeltmesini sağlayabilirsiniz.

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

PUBG mobile unfortunately stopped hata çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın