Sponsorlu Bağlantılar

Program çalıştırmak için nasıl kısayol oluşturulur?

1.232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda sıklıkla kullandığınız bir programı devamlı aynı şekilde fareniz ile masaüstü’de bulunan ikona basarak açmak zorunuza gidiyorsa bunu klavye tuşlarını kullanarak kısayol oluşturabilirsiniz.

Çalıştığınız programları artık daha hızlı bir şekilde açmak için tuşları kullanarak hızlı bir erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için Bilgisayar Klavye tuşları kısayolu oluşturmak için yapmanız gereken adımları aşağıdaki uygulayarak sizde yapabilirsiniz.

Klavye Kısayolu Nasıl Oluşturulur?

Video Anlatım ;

Resimli Anlatım ;

kısayolunu oluşturacağımız programın masaüstün’de ikonu üzerine geliyoruz ve fare ile sağ tuşu ile özellikler bölümüne giriyoruz.

program klavye kısayolu oluşturma

program klavye kısayolu oluşturma için Özellikler kısmına giriyoruz. yeni açılacak sekmede yapılması gereken adım ise ;

program klavye kısayolu oluşturma1

Kısayol Tuşu yazan yerde Yok yazısı dikkatinizi çekmiştir. Buraya fare imleci ile gelin ve bir kere dokunun ardından diğer adıma geçelim.

program klavye kısayolu oluşturma2

Ctrl tuşuna basılı tuttuğunuzda Ctrl + Alt + yazısı gelecektir. Burada Hangi kısayol tuşunu atayacak iseniz o tuşu basınız ve bastığınız tuş oraya gelecektir. Ardından Uygula > Tamam diyerek işlemi bitirdiğinizde program için kısayol tuşu atamış olacaksınız.

Program Kısayol Tuşu Nasıl İptal Edilir ?

atadığınız kısayol tuşunu tekrar iptal etmek isterseniz aynı program üzerinden özellikler bölümü ile girişi yapıyoruz Kısayol yazan yere fare ile bir kere dokunun ve geri silme delete tuşu ile kısayolu silebiliriz böylece atadığınız kısayol komutunu iptal etmiş olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

program kısayol tuşu nasıl atanır , program kısayol çalıştırma tuşu nasıl oluşturulur , programı çalıştırmak için klavye kısayol tuşu oluşturma , pc programı için kısayol tuşu atama , kısayol tuşu oluşturma , kısayol tuşu atama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın