Sponsorlu Bağlantılar

process explorer nedir

288 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda process explorer hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda web kamerayı kullanan programlar hakkında bilgimizde process explorer adından sizlere bahsetmiştik.

Bu konumuzda yeni başlayan veya process Explorer ilke kez tanışan kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız. Çoğumuz görev yöneticisinin ne olduğunu biliyoruzdur, bu kelimeye aşinayız bilgisayarda arka planda çalışan tüm işletim sistemi dosyalarını, programları ve bunları tetikleyen dll dosyalarını kontrol etmek, sonlandırmak cpu, bellek gibi donanımların işlem yükünü görüntülemek için kullanılan paneldir.

Görev yönetici açmak için ctrl+shift+esc tuşlarına birlikte basmanız yeterli olacaktır. Hızlı bir şekilde kolaylıkla açabilirsiniz.

PROCESS EXPLORER NE İŞE YARAR?

Microsoft tarafından ücretsiz olarak kullanıma sunulan standart görev yöneticisinin dışında gelişmiş Dll, Exe dosyası takibi, Cpu { işlemci } Ram, Ağ ve Disk kullanımını görüntüleye bileceğiniz gelişmiş bir yönetim panelidir.

PROCESS EXPLORER NEDİR

Windows işletim sisteminde arkaplanda çalışan tüm uygulamaları ve hangi uygulamaların kullanıldığını açık işlemleri takip edebileceğiniz portable 32 bit ve 64 bit işletim sistemi için ayrı ayrı kullanılan ücretsiz küçük bir kurulum gerektirmeyen yazılımdır.

Process Explorer dosyasını indirmek için “https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer” adresi üzerinden kolaylıkla indirerek kullanabilirsiniz. Bunun en iyi özelliği olarak bir donanım aygıtını hangi programların kullandığıdır.

Aygıt ID numarasını öğrendikten sonra Ctrl+F tuşlarına basarak bu numarayı yazdığınızda kullanılan uygulamaları sizlere listeleyecektir.

Bu konumuzda probess explorer nedir, probess explorer ne işe yarar konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize sorularınızı gönderebilir, bilgisayar ile alakalı olarak sorular için bilgisayarcıya sor sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın