Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonda storage/emulated/0 klasörü nerede bulunur

5.203 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda siz araştırma yapan ziyaretçilerimize storage/emulated klasörü nerede olduğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Telefona indirilen videoları, resimler bulabilmek için storage/emulated klasörü yerini bilmek gerekmektedir. Bu nedenle telefonla pek aşir neşir olmayan kullanıcılar bu klasörün nerede olduğunu bilmeyebilir.

Bizde yeni başlayan kullanıcılar için telefonda storage nerede olduğunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

TELEFONDA STORAGE NEREDE BULUNUR?

Telefonlarda bir dahili ve birde harici hafıza bulunmaktadır. Dahili hafıza telefonun kendi hafızası, harici hafızası dediğimiz de SD kart yani takılabilir hafıza olarak adlandırılır.

Eğer telefonda indirme yerini, uygulama yükleme yerini harici kapasite alanına ayarlamadıysanız telefonda indirme yeri cihaz hafızası olarak varsayılan olarak ayarlıdır.

Bu nedenle storage/emulated klasörü telefonun cihaz hafızasında bulunmaktadır. Bunu bulmak için telefonun “dosya yönetimi” ayarı üzerinden bu klasörü bulabilirsiniz.

Bu klasör dosya yöneticisine girdiğiniz de storage/emulated/0 olarak gelmektedir. Sıfır sayısı burada ana dizini ifa etmektedir.

Bu klasör altında tekrar diğer program, uygulamaların kullandığı klasörleri görebilirsiniz. Bunları kısaca listelersek;

  • Music
  • Pictures
  • Podcast
  • Ringtones
  • Storage
  • Suntitles

Yukarıda isimlendirilen klasörleri bulabilirsiniz. Kısaca telefonda uygulamaların kayıt ettiği dosyaları bulmak için Android telefon dosya yöneticisi kullanarak alt klasörden bulabilirsiniz.

Bu konumuzda storage/emulated/0 klasörü nerededir, nerede bulunur sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın