Sponsorlu Bağlantılar

{ Pratik bilgi } Replika Nedir?

825 views
Sponsorlu Bağlantılar

Replika Adını son zamanlarda sık sık duyduğunuz İphone  6   8GB Replika olarak veya buna benzer bir içerik paylaşımlarında merak etmişinizdir. Nedir bu Replika . Telefonda bir özellik midir yoksa yoksa bu modelin bir alt üst versiyon mudur.? veya Replika Saatler bunlar Replika ürün olarak geçmektedir.

Bende Replika kelimesini Merak edenler için bir açıklama ile ne olduğunu sizlere paylaşmak istiyorum.

replika - çakma - imitasyon - sahte ürün nedir

Replika Nedir ?

Bir ürünün Bire Bir Kopyası demektir. Yani Orjinal bir ürünün tıpa tıp aynısı olarak yapılan ayırt edilmesi zor olan ürünlere Replika ürün denir. Bu ürünlere sahte ürün veya imitasyon üründe denilebilir. Tarihi Eserlerin Replikasının yapıldığını da unutmayalım.

Replika Üründe Kullanılan Malzeme ;

Orjinal ürünlerde kullanılan Malzemeler daha kalitedir. Replika Ürünlerde bu malzeme kalitesi düşüktür.

Replika Ürün ile Orjinal Ürün Nasıl Ayırt Edilir ;

Bu ürünler arasında nasıl ayırt edeceğiz ilk önce bunu inceleyelim , Başta dediğim gibi birebir ürün olduğu için ilk önce ağırlık farkını gözeteceğiz. Orjinal ürünün ağırlığı ile replika ürünün ağırlığı arasında mutlaka fark olacaktır. Bunu Eliniz ile veya hassas terazilerde bulabilirsiniz. Çünkü Replika ürünlerde birbirinden farklı ürünler olacağı için birbirini tutmayacaktır. Fark çıkacaktır.

Hologram etiketlerine dikkat etmek gerekir , Orjinallerde Hologram var iken Replika ürünlerde olmaz var ise de soluk renkli hologram kullanılacaktır.

Önemli Bir ayırt etme özelliği fiyattır . Orjinal bir ürün mağazalarda 1000 TL ile satılıyor , Replika ürünler 150-200 TL arasında satılıyor olacaktır . Buda en önemli belirgin özelliktir.

Diğer bir Fatura olayıdır. Orjinal ürünlerde Fatura var iken yani size fatura kesilirken , Replika , imitasyon ürünler bu fatura kesilmez bunlara dikkat etmek gerekecektir.

Replika Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

Bu ürünler o kadar ayırt edilmeyecek şekilde yapıldığı için İnternet üzerinde ve Tv , Radyo gibi medya aracılığı satışlarda size orjinal ürün diye bu ürünleri yollayabilirler.

Tags – Etiketler ;

İmitasyon ürün , sahte ürün , Replika ürün , replika saat , replika telefon , Nasıl , sahte ürünlere dikkat , replika ürünlere dikkat , replika nedir , replika ne işe yarar , replika ne oluyor , replika dediğin ne işe yarar ,replika tarihi eser , çakma ürün nedir , çakma telefon

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın