Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop yazıları düzenleme

40 views
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop da yazdığınız yazıları tekrarında düzenleme imkanı sunmaktadır. Düzenlemeyi tekrar yapabilmek için kullanacağımız panel olarak Character panelidir.

Karakter paneline ulaşabilmek için Type > Panels > Character Panel üzerinden ulaşabileceğiniz Windows > Charecter üzerinden de bu ayarı aktif edebilirsiniz.

Yukarıda alan üzerinden yazılarınızı font değiştirme, sitilini değiştirme, yazı genişliği, yüksekliği puntolarını bu alan üzerinden değiştirebilirsiniz.

Böylece yazılarınızı buradan kontrol edebilirsiniz. Yazı karakterlerini bu şekilde değiştirebilirsiniz. Birde yazı fontu değiştirme özelliğinden bahsetmek istiyorum.

Yukarıda örnek resimde ARİAL yazan yerden ise yazı fontu değiştirebilirsiniz. Yazı fontunu değiştirdiniz yazının sitilini italic yazan kısımdan değiştirme imkanı sunmaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Ayrıca bu alandan diğer yapabileceğiniz diğer özellikleri ise sırasıyla şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FONT DEĞİŞTİRME

YAZI BOYUTU DEĞİŞTİRME

YAZI RENGİ DEĞİŞTİRME

SATIR ARASI MESAFE DEĞİŞTİRME

HARFLER ARASINDA MESAFEYİ DEĞİŞTİRME

YAZILARI ÖLÇEKLENDİRME

YAZI ZEMİNİ AYARLAMA

ÖZEL KARAKTER EKLEME

DİL SEÇİMİ

ANTİ ALİASİNG AYARI

PARAGRAF AYARLAMA

PARAFRAF ARASI BOŞLUK VERME

Bunlara gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda kadar karakter özelliklerinde neler yapabileceğinizi sizlere bahsettik. Bizde bununla birlikte fakat bunu ayrı anlatmak gerektiğimiz bir özellik olan Yola yazı yazma özelliği hakkında diğer konumuzda bilgilerimizi ayrıca anlatacağız.

Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın